12.05.2019
Artvin İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü görevlilerince başta Şube Müdür Yardımcısı Komiser Nafiz TOP ve sıralı amirler eşliğinde; Artvin Şehit Gaffar Okkan Konferans Salonu’nda kamu kurum ve kuruluşların şoförlerine Trafik Haftası kapsamında bilgilendirme eğitimi verilerek, özellikle yaya önceliği, emniyet kemeri kullanımı ve araç kullanırken cep telefonu kullanımı ile ilgili bilgilendirme yapılarak konu hakkında videolar izletilmiştir.

 

 Hayatımızda trafiğin önemini tüm Artvin halkıyla paylaşmak amacıyla; Artvin il Müftülüğü ile görüşülüp, özellikle Cuma hutbesinde trafik haftasıyla ilgili vaaz verdirilmesi sağlanmıştır.

 

Yarınlarımızın geleceği olan çocuklarımızı da bu konuda bilinçlendirmek ve trafiğin hayatımızda önemini aktarabilmek için, İl merkezi ve ilçelerimizde ilkokul ve anaokulu seviyesindeki okullarda öğrencilerimize trafik haftası ile ilgili eğitim verilmiş, eğitimler sonrasında çocuklarımıza balon, boyama kitabı, yapboz, kalem, cetvel, defter, etiket vb. gibi küçük hediyeler verilmiştir.
 
Ayrıca Artvin Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile görüşülmüş talepleri doğrultusunda orada bulunan mahkûmlara trafik haftası ile ilgili sunum yapılmış çeşitli görsel ve videolar izletilerek mahkûmlara trafiğin önemi anlatılmıştır.
 

Bu haber 257 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : ADEM GÜNGÖR

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com