09.05.2019
2013 yılında çözüm süreci kapsamında birçok kamu kurumundan TC ibareleri kaldırılmıştı. Bu uygulama halk bazında büyük tepki çekmişti. Çözüm süreci bu yüzden sona ermişti. Bu sürece en sert tepkiyi ise Devlet Bahçeli koymuş, bunun hesabını soracağını söylemişti.

 

31 Mart seçimlerinde sonra CHP Belediye Başkanları TC ibarelerini yeniden tabelaya yerleştirdi. Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’da TC ibaresini yeniden Borçka Belediyesi’ne koydu. Başkan Ercan Orhan; “ Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ibaresi olan T.C’yi yeniden koyduk.

 

Bakıyorsunuz, tüm kamu kurumlarında TC ibaresi var. Kaymakamlıkta, valilikte var, var olması da gerekir. Ama belediyemizde yoktu. Bugün” T.C Borçka Belediyesi” olarak yazıldı. Biz seçimler öncesinde verdiğimiz sözlerimizi yerine getiriyoruz. Halkın istemediği hiçbir şeyi yapmayacağız, halkın istemediği şeyin içinde olmayacağız. Birlikte çalışacağız, birlikte başaracağız.” Dedi.

Bu haber 386 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com