07.05.2019
Artvin’de yalnız yaşayan adam evinde ölü bulundu. Edinilen bilgiye göre; 3 gündür kendisinden haber alınamayan yaşlı adam evinde ölü olarak bulundu. Ölen adamın cesedi çatı katının duvarı yıkılarak çıkartılabildi.

 

Alınan bilgiye göre, 80 yaşındaki Ali Rıza Ay, Yurttaş Saraç Caddesi 3 katlı bir evde yalnız yaşıyordu. 3 Mayıs Cuma gününden beri kendisinden haber alamayan şahsın yakınları polis ekiplerine haber verdi. Polis Yurttaş Saraç Caddesi’ndeki eve geldi.

 

Kapı açılmayınca kapıyı kırarak içeri girdi. Polis ekipleri yaşlı adamın cansız bedeniyle karşılaşırken, cesedin şişmesi nedeniyle cesedi evin eski kapısından çıkartamayan görevliler, olay yerine AFAD ve İtfaiye ekiplerinden yardım istedi. Savcının incelemesinin ardından ceset çatı katının duvarı AFAD ekipleri tarafından kırılarak buradan itfaiye merdivenine konularak çıkartıldı. Yaşlı adamın cansız bedeni otopsi için Artvin Devlet Hastanesi Morgu´na kaldırıldı.
 
Mahalle sakinleri, “Ali Rıza amca, kendi halinde bir insandı. Kimseye zararı olmazdı. Bu evi çok zor koşullarda yaptı. Onun bütün dünyası burasıydı. Ailesi İstanbul’daydı. Burada akrabaları da var. Ama o bu evden başka hiçbir yerde kalmıyordu. Arada balkona çıkar kendi kendine bizim duyacağımız ses tonunda konuşurdu. Biz onun evde olduğunu böyle anlardık.
 
Sonra sesi çıkmaz oldu. 3-4 gün hiç sesi çıkmadı. Açıkçası bizde merak etmiştik. Mahallemizden Çakmak Fırın sahiplerinden Semih Çakmak, 2-3 gün önce “buradan bir koku geliyor. Ali Rıza Amca’ya bakmak lazım. “Dedi. O kokuyu almış.
 
Semih Çakmak; ”Ben 3 gün önce buradan geçerken evin hemen karşısındaki kahvehanenin sahibine Ali Rıza Amca ölmüş olabilir. Evden ağır bir koku geliyor.” Dedim. Beni dinlemediler. Ama bugün cenazesini çıkardılar”. Dedi.

Bu haber 892 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com