30.04.2019
Artvin Fen Lisesi geleneksel mezuniyet törenini gerçekleştirdi. Artvin Çoruh Üniversitesi Nihat Gökyiğit Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapılan 2018-2019 Artvin Fen Lisesi Geleneksel mezuniyet törenine, kendisi de Artvin Fen Lisesi velisi olan Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, İş Kur İl Müdürü Cevdet Ertürk, Okul Müdürü Erdoğan Öztürk, Okul Aile Birliği Başkanı Yüksel Karakurt, okul öğretmenleri, öğrenci velileri katıldı.

 

Yoğun katılım nedeniyle, tıklım tıklım dolan salonda mezuniyet töreni saygı duruşunun yapılması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Artvin’in yetiştirdiği önemli değerlerimizden İşadamı İsmet Acar’ın mesajı okundu.

 

Acar, mesajında, nazik davetinden dolayı Artvin Fen Lisesi’ne teşekkür ederek, aynı tarihte Bursa’da bir programı olması nedeniyle çok istediği halde gelemeyeceğini dile getirerek, okul idaresini, öğretmenleri ve öğrencileri kutladı. Acar, bu gençleri, Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde görmek istediğini, bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar dilediğini belirtti.
 
Mezunlar adına konuşmayı Sümeyye Kübra Keskin yaptı. Keskin, konuşmasında, kendilerini yetiştiren okul idarecilerine, öğretmenlerine ve ailelerine teşekkür ederek, 87 arkadaşı adına duygularını dile getirdi.
Edebiyat Öğretmeni Orhan Bilgin’de 12. Sınıfları uğurlarken öğretmen olarak duygularını dile getirdi. Okul Müdürü Erdoğan Öztürk’te öğrencilere bundan sonraki eğitim hayatında başarılar diledi.
 
Artvin Fen Lisesi öğrencilerinin Artvin’i her gittikleri üniversitede başarıyla temsil ettiklerin, bundan dolayı hem okul adına, hem de Artvin adına gurur duyduklarını söyledi. Öztürk,” Artvin Fen Lisesi 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı 12. Sınıflar için mezuniyet törenindeyiz.
 
Biz bu gençlerimizle gurur duyuyoruz.
 
Gezilere gittiğimizde Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde mutlaka öğrencilerimizle karşılaşıyoruz. Onlarla gurur duyuyoruz. Bu gençler, üniversite eğitimini tamamladıktan sonra ülkenin dört bir yanında en güzel mevkilerde ülkemize, milletimize hizmet ediyorlar.
 
Bu gençlerin yetişmesinde emeği geçen, başta aileleri olmak üzere, siz değerli velilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Bu yıl mezuniyet törenimizi erken yapmak zorunda kaldık. Önümüzde 1,5 aylık bir süre kaldı. Bu süreyi de en iyi şekilde değerlendirip, bu gençlerimizi yeni ufuklara doğru uğurlamış olacağız. ”dedi.
 
Konuşmaların ardından 12. Sınıfların 4 yılını anlatan slayt sunumu yapıldı.
Ardından mezun öğrenciler, sahneye davet edilerek temsili diplomaları verildi. Öğrenciler keplerini havaya fırlatarak, mezun olmanın sevincini birlikte yaşadı. Gençler birbirlerini kutlarken, aileleri de duygulu anlar yaşadı.
 
Okul Aile Birliği Başkanı Yüksel Karakurt, tören sonrası duygularını dile getirdi, temsili diplomasını verirken yaşadığı duygularını dile getirdi. Karakurt,”Çocuklarımız artık mezun oluyor. 4 yıl su gibi geldi, geçti. Bu gençleri en güzel şekilde yetiştirmek için hep birlikte emek verdik.
 
Okul Müdürümüz Erdoğan Öztürk’e ve okul idaresine, fedakâr öğretmenlerimize, zor bir lise dönemini, gece gündüz demeden ders çalışarak bitiren öğrencilerimize, okul personeline, servisinden, güvenliğine kadar herkese gönülden teşekkür ediyorum. ”dedi.
 
Çocuklarının mezun olmalarından dolayı duydukları mutluluğu dile getiren öğrenci velileri de;” Daha dün gibi. Çocuklarımız Artvin Fen Lisesi’ni kazanmış diye yaşadığımız mutluluğu, heyecanı, bugün mezuniyetlerinde duygu dolu anlarla yeniden yaşıyoruz.
 
Çocuklarımız liseye başladığında çocuktu. Şimdi genç oldular. İdealleri olan, hedefleri olan gençler oldular. Kolay değil, bugünlere getirmek. Biz, Okul idaresine, öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Çünkü emekleri çoktur, Bizden daha çok bu gençlerin yanında oldular.
 
Her sorununda, sordukları sorularında kaynak oldular, cevap oldular. Bir gün öf demediler. Belki birçok sorunu bize duyurmadan çözdüler. Bundan dolayı kendilerine gönülden teşekkür ediyoruz. ”ifadelerini kullandılar.
 
Törenin ardından, Artvin Fen Lisesi hatıra panosu önünde fotoğraf çekinen öğrenci, öğretmen ve veliler güzel bir etkinliğin ardından salondan ayrıldılar…
 
 

Bu haber 1851 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com