29.04.2019
Artvin Fen Lisesi 12. Sınıf öğrencileri geleneksel Kafkasör buluşmasıyla bir araya geldi. Artvin Fen Lisesi Okul Müdürü Erdoğan Öztürk, Okul Aile Birliği Başkanı Yüksel Karakurt ve öğrenci velileri tarafından 12. Sınıflara özel yapılan geleneksel dönerli Kafkasör buluşmasında bu yıl 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı 12. Sınıflarını ağırladı.

 

90 ÖĞRENCİYE 60 KİLO DÖNER!

 

Çok güzel bir havada 28 Nisan 2019 Pazar günü Kafkasör’de buluşan 90 öğrenci doyasıya eğlendi. 60 kilo dönerin vurulduğu buluşmada tatlı ve meşrubat ikramı yapıldı. Her zaman olduğu gibi yine dönerin başına okulun en kıdemli babacan öğretmenlerinden Cemil Saklıca geçti. Okul kantin işletmecisi Mustafa ile birlikte 60 kilo döneri kesen Saklıca, öğrencilerinin bu güzel buluşmayı hak ettiğini belirterek, başarılar diledi.
Kafkasör’de doğa cennetinde bir araya gelen Artvin Fen Lisesi 12. Sınıf öğrencileri doyasıya eğlendi ve bu etkinliği, geleneği yaşatan okul idarecileri, Okul aile birliğine teşekkür etti.
 
GELENEKSEL 12´NCİ SINIFLAR
KAFKASÖR BULUŞMASINDAYIZ
 
Geleneksel Kafkasör buluşmasıyla ilgili olarak günün sonunda değerlendirmede bulunan Okul Müdürü Erdoğan Öztürk, ”Bugün günlerden Pazar. 2018-2019 yılı 12. Sınıflarımızla Kafkasör’deyiz. Bu bizim geleneksel 12. Sınıflar buluşmamızdır. 4 yıldır bu gençler gece gündüz demden ders çalışıyorlar. Amaçları, hedefleri var. Gençlerin eğlenmeye, sosyal etkinliklere de ihtiyacı var. Gerçekten çok çalışıyorlar.
 
ÖĞRETMENLERİMİZ TENEFFÜSE
ÇIKAMAYACAK KADAR FEDAKÂRCA ÇALIŞIYOR
 
Öğretmenlerimiz dersten çıkınca teneffüste bile etrafını öğrenciler sarıyor ve sorularını soruyorlar. Burada çok değerli öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Çünkü onlar da dinlenemeden cevap veriyorlar. Bugün öğretmenlerimizle, okul idareci arkadaşlarımızla, Okul Aile Birliği Başkanımız Yüksel Karakurt ve Yönetim Kurulu ile birlikte. 12. Sınıf öğrencilerimizi ağırlıyoruz. Onlar bizim artık misafir öğrencilerimiz. Bu gençler, yarınımızın umudu, geleceğimizin önemli bireyleridir. Her biri pırıl pırıl gençlerdir. Bundan dolayı da gurur duymaktayız.
 
SADECE DERSLERİNDE DEĞİL,
DAVRANIŞLARINDA DA ÖRNEK GENÇLERDİR
 
Bakın geçen yıl, daha önceki yıllarda mezun olan gençlerimiz Türkiye’nin en iyi üniversitelerinde okumaktalar. Bazıları çok iyi bölümler tutturmasına rağmen istedikleri bölüm için bekledi. Yani demem o ki; ben öğrencilerimle, öğretmenlerimle, velilerimle gurur duyuyorum. Sadece derslerinde değil, davranışlarında da örnek gençlerimiz var.
 
Ahlaklı, dürüst, asla yalan söylemeyen, yanlışı, doğruyu ayırt edebilen. Düşünen, yorum yapabilen, saygılı gençlerimizi tebrik ediyorum. 29 Nisan 2019 Pazartesi günü AÇÜ’de Nihat Gökyiğit Kongre Salonu’nda mezuniyet programımız olacak. Daha sonra 1,5 aylık bir zaman dilimimiz kalıyor. Bu süreyi de tamamen deneme çözerek, yoğunlaşarak, eksiğimizi tamamlayarak sınavlara hazırlanmış olacağız. Bizim öğrencilerimiz aslında her açıdan sınava hazırdır. Sadece son provalarımızı yapacağız.” Dedi.
 
4 YIL BOYUNCA OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLIĞI
YAPMAK BENİM İÇİN BÜYÜK ONUR OLMUŞTUR
 
Artvin Fen Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Yüksel Karakurt, 4 yıldır Okul Aile Birliği başkanı olarak görev yaptığını belirterek;”2015-2016 Eğitim Öğretim yılında çocuklarımız Artvin Fen Lisesi’nde okula başladı. 4 yıl çok çabuk geçti. Bu süreç içinde çok güzel günler, anılar yaşadık. Bize düşen sorunların çoğunu çözdük. Öyle büyük bizi sıkıntıya sokan şeyler yaşamadık. Okul Aile Birliği olarak Görevimizi yaparken bir aile hassasiyeti ve bilinciyle yaptık.
 
Biz Okul müdürümüzle, idarecilerimizle, velilerimizle, öğrencilerimizle, “BİZ BİR AİLEYİZ” sloganıyla yaptık. Şimdi gençler mezun oluyor. Onlara bundan sonraki eğitimlerinde başarılar diliyorum. Ben hem yönetim kurulunda benimle birlikte kardeşlik duygularıyla görev yapan arkadaşlarıma, Okul müdürümüz Erdoğan Öztürk’e, okul öğretmenlerimize, velilerimize özellikle de sevgili öğrencilerimize gönülden teşekkür ediyorum. Artvin fen Lisesi’nde Okul Aile Birliği Başkanı olarak görev yapmış olmak benim için çok büyük bir onur olmuştur. ”dedi.
 
4 YIL BOYUNCA BİZE EMEK VEREN
HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ
 
12. sınıf öğrencileri de ortak görüşlerini aktararak, 4 yıl boyunca emek veren herkese teşekkür ederek; “Artvin Fen Lisesi’ne ilk adım attığımızda 4 yıl çok uzun demiştik. Ama bugün 12. Sınıflar Geleneksel Kafkasör Buluşmasındayız.
 
Bizi bugünlere getiren başta ailemiz olmak üzere Okul Müdürümüz Sayın Erdoğan Öztürk’e, okul İdarecileri öğretmenlerimize, Okul Aile Birliği Başkanı Sayın Yüksel Karakurt’a, Çok değerli öğretmenlerimize, Okul memurlarına, personeline, kısaca emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. İyi ki Artvin Fen Lisesi’nde okumuşuz. Hepiniz iyi ki varsınız.” Şeklinde ortak duygularını dile getirdiler.
 
AFL´LİLER ALANDAN AYRILMADAN ÖNCE
ÇÖPLERİNİ TOPLAYARAK MESAJ VERDİ!
 
Gençler alandan ayrılmadan önce hep birlikte çöplerini toplayarak poşetlediler. Herkesin böyle yapması gerektiğini belirten AFL gençleri," Aslan yattığı yerden bellidir" derler. Her gelen bu şekilde çöpünü toplarsa doğa da temiz kalır. Nasıl bırakırsan, öyle bulursun. Bizim doğayı kirletme hakkımız yok. Herkese Kafkasör´e ya da başka bir yere piknik amaçlı gidenler çok dikkatli olsunlar, çevreyi kirletmesinler şeklinde konuştu.

 

Bu haber 1009 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com