12.04.2019
Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Borçka halkına teşekkür için lokma döktürdü. Borçka halkına kendi elleriyle lokma dağıttı. 12 Nisan 2019 Cuma günü Borçka Merkez Camii önünde döktürülen lokmalara ilgi de yoğun oldu. Başkan Ercan Orhan yaptığı kısa açıklamada;

 

” 31 Mart Yerel Seçimlerinde Millet İttifak’ına ve Borçka halkının şahsıma gösterdiği teveccühünden dolayı teşekkür ediyorum. Bu teşekkürüm bana oy versin vermesin, tüm değerli Borçka halkınadır. Düşüncemiz ne kadar farklı olursa olsun, biz özünde Borçka’yız, Borçkalıyız. Hepimiz bu ilçenin çok değerli evladıyız.

 

Bu teşekkürü kültürümüzün çok güzel örneklerinden olan “LOKMA” ile yapmayı uygun gördüm. Nebahat Abla, uzun yıllar CHP’de Kadın Kolları Başkanı olarak hizmet etmiş, Kadın Kolları MYK üyesi olmuş, değerli bir ablamız. Artvin’e böylesine güzel bir hizmet getirdiği için kendisine ayrıca teşekkür ediyorum. Gerçekten çok güzel bir teşekkür etkinliği oldu.
 
Artık siyaset bitmiştir. Hizmet dönemini başlatıyoruz. Paylaşma dönemini başlatıyoruz. Dertlerimizi paylaşacağız. Yükümüzü paylaşacağız. Bugün halkın arasında olmak, birlikte bir lokmayı paylaşmanın mutluluğunu paylaşmak beni gerçekten duygulandırdı, onurlandırdı. Bundan sonra da zaman zaman halkımızla özel buluşma günleri de düzenleyebiliriz. Sohbet edip, birlikte paylaşmanın mutluluğunu yaşarız.” dedi.
 
Borçka’da Başkan Ercan Orhan’ın Borçka Halkına ikram etiği teşekkür lokmasını döken, Artvin’in tek lokmacısı Nebahat Katırcı ’da Ercan Orhan’a teşekkür etti. Katırcı;” Ercan Orhan genç ve yepyeni bir Belediye Başkanımız. O aday olduğunda herkes Ercan Orhan’ı konuşuyordu. Demek ki sokakta ne söyleniyorsa oluyor. Aynen öyle de oldu. Borçka’nın belediye başkanı seçildi. Borçka Halkına teşekkür için lokma döktürdü. Ben de Artvin’den kalkarak Borçka’ya geldim. Çok büyük bir ilgi ve çok güzel bir sevgi gördüm.
 
Ercan Başkan’ı Borçka halkı yürekten sevmiş. Oy vereni, vermeyeni herkes etrafında birleşmiş. Allah nazarlardan saklasın. Kısa sürede lokmalarımız bitti. Bundan öncesinde Çarşamba günü de Yıldırım Demir Başkanımız döktürmüştü. İnsanlarla bir şeyler paylaşmak gerçekten güzeldir. Lokma falan bahane, halk sizinle birlikte olmak istiyor. Birlikte aynı sofrayı paylaşmanın mutluluğunu yaşamak istiyor. Yoksa 3-5 tane lokma yemenin bir anlamı olmaz. Canınız ister gider pastanede yersiniz. Ama o mutluluğu, o huzuru yaşayamazsınız.
 
Ben, Borçka’da yada başka ilçede lokma döktürmek isteyenler olursa bana kolayca ulaşabilirler.. Biliyorsunuz lokma, geçmişlerinizin ruhu için, düğünleriniz için, sünnet, nişan, özel günleriniz için dökülen tarihi çok eskiye dayanan bir kültürdür. Böyle bir isteği olan olursa bana ulaşabilirler” dedi.
 

Bu haber 513 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com