12.04.2019
Artvin Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde farklı öğrenim ve yaş seviyesindeki bireylerin sosyo-kültürel gelişimlerini artırmak amacıyla düzenlenecek “Öğrenme Şenliği’nin” hazırlık toplantısı yapıldı.

 

 

Artvin Valisi Yılmaz Doruk başkanlığında Valilik Çoruh Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, daire amirleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, burada yaptığı sunumda, öğrenme faaliyetlerinin tam olarak gerçekleştirilmesi adına yapılması gereken hususlar konusunda bilgilendirmelerde bulundu.
 
Hayat Boyu Öğrenme Şenliklerinin ana temasının “Öğrenme” olduğunu belirten Kahveci, “Öğrenme Şenliği, hayat boyu öğrenme faaliyetlerine katılımı arttırmayı hedefleyen, öğrenme fırsatları hakkında halkı bilgilendiren, eğlenerek öğrenmeyi teşvik eden, sanatsal ve kültürel gösteriler içeren programlı etkinliklerin bütünüdür.” dedi.
 
Toplantıya katılan resmi, özel ve sivil toplum kuruluşların hayat boyu öğrenme sürecinde sağlayacakları katkılar ve yapılabilecek işbirliği hususlarında görüş alışverişi yapıldı.
 
Artvin Valisi Yılmaz Doruk ise halkın hayat boyu öğrenmenin önemini fark etmesine destek olacak bir çalışma olduğunu, bu alanda şehirde bir farkındalık ve heyecan oluşturacağını ve konunun önemsenmesi gerektiğini söyledi.
 
Öğrenme Şenliğinin tarihinin ve yapılacağı yerin önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtilen toplantıda diğer katılımcıların görüş alışverişiyle sona erdi.

Bu haber 248 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com