12.04.2019
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti işbirliğinde ülke genelinde düzenlenen “Bağımlılık” konulu yarışmada il genelinde dereceye giren 6 öğrenciyi çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.

 

 

Başarılı öğrencileri, velilerini, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ile Yeşilay Artvin Derneği Başkanı Tuncer Başer’i makamında kabul eden Vali Doruk, öğrencileri tebrik ederek, bir süre sohbet etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, burada yaptığı konuşma, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak öğrencilerin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçli bir şekilde yetişmelerini sağlamak; sigara, alkol, uyuşturucu, kumar ve internet bağımlılığının olumsuz ve yıkıcı etkilerini kavratmak amacıyla ülke genelinde edebi ve görsel eserler (şiir, kompozisyon, resim, karikatür, afiş, kısa video) kategorilerinde yarışma düzenlendiğini söyledi.
 
Kahveci, “Bağımlılık” temasıyla il genelinde düzenlenen yarışmalara 238 öğrencinin katıldığını belirterek, 6 öğrencinin eserlerinin ödüle layık görüldüğünü kaydetti.
 
Yeşilay Artvin Derneği Başkanı Tuncer Başer ise zararlı alışkanlıklarla mücadele ve toplumu bilinçlendirme konusundaki çalışmalarına aralıksız bir şekilde devam ettiklerini söyledi. 
 
Yeşilay´ın, bağımlılıklara karşı mücadele veren, kökleri çok derinlere inen ve bugün yeni yapraklar, meyveler vermeye çalışan bir ağaç, bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade eden Başer, "Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz. Bu arada yarışmaya katılan bütün öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Dereceye giren başarılı öğrencilerimizi de ayrıca kutluyorum.” diye konuştu.
 
Başarılı öğrencileri tek tek tebrik eden Vali Doruk ise zararlı alışkanlıkların başında gelen özellikle uyuşturucunun aile, toplum ve insanlığın en büyük belası olduğunu belirterek, bağımlılık yapan maddelerle mücadelenin Artvin’de büyük bir kararlılıkla sürdürüldüğünü kaydetti.
 
Ziyaretin sonunda Vali Doruk, başarılı öğrencileri plaket ve başarı belgesi ile ödüllendirdi.

Bu haber 187 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com