08.04.2019
31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri ile göreve gelen Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin ve Belediye Meclis Üyeleri, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

 

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinde Belediye Başkanı seçilen Demirhan Elçin ve Belediye Meclis Üyeleri, Artvin Belediye Hizmet Binası’nda düzenlenecek olan ilk belediye meclis toplantısı öncesi Milli İrade Meydanı’nda bulunan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan çelenk sunma töreninde konuşma yapan Başkan Elçin, şeffaf olacaklarını ve seçim sürecinde yapamayacakları hiçbir şeyin sözünü vermediklerini belirterek konuşmasına şöyle devam etti:
 
Başkan Elçin: ”31 Mart akşamı Artvin halkının vermiş olduğu oylarla belediye başkanı seçildik. Çarşamba günü de mazbatamızı aldık devir teslim töreni ile göreve başladık. Bugünde belediyemizin organlarını oluşturmak üzere ilk toplantımızı gerçekleştireceğiz. Bundan dolayı da Atamızın manevi huzurunda Cumhuriyet kenti, demokrasi kenti Artvin’imizde halkımızla birlikte çelenk koyma töreni gerçekleştirdik.
 
SÖZ VERDİĞİMİZ HER ŞEYİ YAPACAĞIZ
 
Seçim öncesinde ne söylediysek onları gerçekleştireceğiz. Şeffaf olacağız dedik şeffaf olacağız. Hiç kimseyi geriye dönük devri sabık yaratmak gibi bir düşüncemiz yok. Ancak devraldığımız belediyenin mevcut durumunu araştırıyoruz. İyice rakamlarını çıkarttıktan sonra Atatürk posteri asar gibi belediyenin önüne asacağız. Halk neyi aldığımızı bilsin, ertesi ayda aynı şekilde biz ne yaptıysak onları asmaya başlayacağız ve internet sitemizde yayınlayacağız. Yetiştirebilirsek devir aldığımızı tabloyu halkımıza ilan edeceğiz. Zaman uzarsa bütün halkımız ile toplantı yaparak durumu şeffaf olarak açıklayacağız. Suçlama olarak da kimse değerlendirmemesin diye de tarafların da oraya gelmeleri için davet ederek söz hakkı vereceğiz. Ne yaparsak yapalım her şeyi şeffaf yapacağız. Artvinliye sormadan o iş ile ilgili olan kişiye sormadan hiç bir şeyi tek başıma yapmayacağım her şeyimiz açık olacak. Seçim sürecinde yapmayacağım hiçbir şey için söz vermedim. Bundan sonrada yapamayacağım işler için söz vermeyeceğim. Kimsenin umutlarını çalmayacağım. Bu süreç içerisinde heyecanlı olan Artvin halkı da var, belediye çalışanları da var. Bir tanıma sürecimiz var. Bunu atlattıktan sonra belediye de ki icraatlarımızı yapacağız. O yapılmadı bu yapılmadı diye kimse kafasında geçirmesin. Önümüzde 5 yıllık süreç var. Allah’ın izniyle belediye meclisimizi oluşturduktan sonra resmi presodür olara ta işimize bakacağız. Hiç endişe etmeyin. Allah ve siz beni mahcup etmediniz. Ben de huzurlarınızda söz veriyorum. Sizleri mahcup etmeyeceğim.“ dedi.
 
Çelenk sunma törenine, Belediye Başkanı Demirhan Elçin Eşi Suna Elçin, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Biber, İYİ Parti İl Başkanı Necat Kaşıkçı, Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Başkanı Anıl Öztürk, Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, Belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Bu haber 435 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : artvin.bel.tr

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com