07.04.2019
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Giresun Şubesi ev sahipliğinde Orta ve Doğu Karadeniz Bölge Toplantısı Yapıldı. Toplantıya, Artvin, Rize, Trabzon, Ordu, Samsun, Sinop ADD Şube Başkanları ve temsilcileri katıldı.

 

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık, ADD Orta ve Doğu Karadeniz Bölgesi Şube Başkan ve temsilcilerinden oluşan 100 üye katıldı. Toplantıda birlik ve beraberlik içinde Atatürkçü Düşünce Sisteminin önümüzdeki yol haritası belirlendi. 19 Mayıs’ın 100. Yılında yapılacak etkinlik ve kutlamalarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

 

Artvin’den ADD Artvin Şubesi Başkanı Av. Ayla Varan, ADD Arhavi Şubesi Başkanı Emine Coşkunoğlu ve Hopa ADD Şube temsilcisi Münevver Tamcan katıldı. Toplantının ardından sonuç bildirgesi yayınlandı.
 
Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Artvin Şubesi Başkanı Ayla Varan,
 
” Atatürkçü Düşünce Derneği Orta ve Doğu Karadeniz Bölge toplantısı 6 Nisan Cumartesi günü Giresun’da yapıldı. Artvin’den Arhavi ve Hopa şubeleri olarak toplantıya katıldık. Biliyorsunuz bu yıl 19 Mayıs’ın 100. Yılı olacak. Atatürk 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkmıştı. 100. Yılında 19 Mayıs’ı görkemli bir şekilde kutlamak için ADD olarak çalışma başlatılması kararı alındı. Toplantı sonunda bir de toplantıya katılanların altına imza koyduğu toplantı sonuç bildirgesi açıklandı. Sonuç Bildirgesinde ise şu ifadelere yer verildi.
 
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ORTA VE DOĞU
KARADENİZ BÖLGE TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ
 
Atatürkçü Düşünce Derneği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerimi günümüzde de yaşatmak için kurulmuş bir düşün örgütüdür.
 
Günümüzde yaşadığımız koşullar Atatürkçü Düşünce Derneği’nin önemini daha da artırmıştır. Çünkü Ülkemiz soğuk savaştan bugüne karşı devrim süreciyle karşı karşıyadır.
 
Emperyalizm ve İşbirlikçileri, Atatürk ilke ve devrimlerine yönelik saldırılarını her geçen gün artırmaktadırlar.
Siyasal olarak, ekonomik olarak, askeri olarak, eğitim ve kültür alanında diğer alanlarda bu saldırılar bilinçli bir şekilde sürdürülmektedir.
 
Fikirlerine saldırılmakta, devrimlerine saldırtmakta... En büyük eserim dediği “Türkiye Cumhuriyeti ”ne saldırılmaktadır.. Özellikle 12 Eylül sonrası bu saldırılar artmıştır…
 
17 yıldır ülkemizi yöneten iktidar döneminde Cumhuriyetin kaleleri olan fabrikalar “babalar gibi satılmıştır.”
 
Tarım ve Hayvancılık yok edilmiştir.
 
İşsizlik ve yolsuzluk arttırılmıştır.
 
Eğitim sistemi laik, çağdaş ve bilimsel yönden uzaklaştırılmıştır.
 
BOP adı altında yeni SEVR politikalarına hizmet edilmektedir.
 
Tüm bunlar, Atatürkçü Düşünce Derneği’nin görev ve sorumluluğunu daha da artırmaktadır. Derneğimiz bu sorumluluğun bilincindedir. O bilinçle görev ve sorumluluğunu yerine getirmeye çalışmaktadır.
19 Mayıs 1919’un 100’ncü yılında tarihsel sorumluluğun yüklendiği öz görev ile Atatürk İlke ve devrimlerinin aydınlığında gerekli çalışmaları yapacak, “Aydınlık ve Çağdaş” Bir ülkeyi yaratma konusunda dik duruşunu birlik içinde tüm ülkeye gösterecektir.

 

Bu haber 249 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com