05.04.2019
Artvin’in Hopa ilçesinde devlet-hayırsever işadamı Serkan Yazıcıoğlu´nun katkılarıyla yaptırılan anaokulunun açılışı törenle hizmete açıldı.

 

 

İlçedeki Sundura Mahallesi’nde bin 490 metrekare arazi üzerine 2 katlı ve 8 derslik olarak inşa edilen anaokulu 1 milyon 46 bin liraya yaptırıldı.

 

Açılış töreninde konuşan Artvin Valisi Yılmaz Doruk, eğitim camiasına yeni bir okul kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.
 
Okullaşma bakımından Artvin’in çok iyi bir noktada olduğunu anlatan Vali Doruk, "Devlet yatırımlarının geldiği düzey bakımından da Türkiye ortalamasının üzerinde olduğunu ifade etmek istiyorum. Devlet olarak bunları yaparken hayırsever vatandaşlarımızın da buna katkı vermesi hedeflerimizin gerçekleştirilmesi adına çok büyük önem arz ediyor. Bu çerçevede hayırsever işadamımız Serkan Beye, kıymetli eşine, bu eğitim yatırımının buraya yapılmasını teşvik eden Sayın Fikret Orman Bey’e teşekkür ediyorum." diye konuştu.
 
Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman anaokulu açılışında yaptığı konuşmada, hayır işlerini çok önemsediğini ifade ederek, "Hayır işleri iyidir. İnsanlar kazandıkça, hayırlarda bulunduğu sürece gelirleri artar insanların duasını alırlar. Benin annem babam Hopalı, buraya çok büyük bağımlılığım var. Ailemin mezarlıkları burada sık sık gelmeye çalışıyorum." dedi.
 
Başkan Orman, Beşiktaş camiasının felsefesinin iyi insan olma temeline dayandığını ifade ederek "Bizim camiamızın özelliğidir. İyi insan olmadan iyi Beşiktaşlı olunmaz. İlk önce iyi insan olacaksınız. Hayırlı işler yapacaksınız. Topluma faydalı bir şeyler yapmamız lazım. Maçlar bir gün kazanılır bir gün kaybedilir, ama yapmış olduğunuz bu eserler bizle beraber ahirete kadar devam edecek. Böyle bir camia mensubu olduğumu, böyle bir kardeşim olduğu için gurur duyuyorum Serkan´ı ve tüm ailesini tebrik ediyorum. Allah tekrar etsin diyorum." diye konuştu.
 
Hayırsever iş adamı Serkan Yazıcıoğlu amaçlarını insana yatırım yapmak olduğunu ifade ederek, "Bu doğrultuda, eğitime yapılan yatırımın en büyük yatırım olduğunu düşünüyorum. İnşallah bu okuldan doktorlardan önce iyi insan ve iyi çocuklar yetişir. İyi insan olduktan sonra başına doktor unvanı geldiğinde zaten iyi doktor oluyorsunuz." dedi.
 
Yazıcıoğlu, "Rahmetli Süleyman Seba´nın bir lafı vardı. "İyi insan olunmadan iyi Beşiktaşlı olunmaz". Efsane Başkanımızın bugün doğum günü Allah gani gani rahmet eylesin. Bu prensiple başlayan eğitime destek sevdamız devam ediyor. İstiyoruz ki yaptırdığımız okullarda çocuklarımız iyi eğitim alsın. Vatanına milletine hayırlı evlatlar olsunlar. Çünkü bu çocuklar yarınlarımız." dedi.
 
İl Milli Eğitim Müdürü Abdülcelil Kahveci hayırsever iş adamı Sayın Serkan Yazıcıoğlu’nun büyük katkılarıyla inşa edilen Yağmur Yazıcıoğlu Anaokuluyla birlikte kentte okul öncesi eğitim veren eğitim anaokulu sayısının 13´e çıkacağını söyledi.
 
İl genelinde okul öncesinde öğrenim gören toplam 2 bin 893 öğrenci bulunduğunu kaydeden Kahveci “2017 tarihinde Hayırsever Serkan Yazıcıoğlu ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasında imzalanan protokol doğrultusunda inşa edilen Yağmur Yazıcıoğlu Anaokulumuzun maliyeti 1 milyon 46 bin lira olup bin 490 metrekare arazi üzerine 2 katlı ve 8 derslik olarak kurulmuştur.” ifadelerine yer verdi.
 
Protokol konuşmaları sonrası anaokulu öğrencileri kısa bir gösteri yaptı. Program Vali Doruk ve beraberindekilerin kurdele kesimiyle sona erdi.
 
Programa, Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Hopalı İş Adamı Nedim Koyuncu, davetliler, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.
 
 
 
 
 
 

Bu haber 449 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com