04.04.2019
Efsane Kadın Boğacı Ayşe Beyaz kanser tedavisi görüyor.

 

İstanbul’da kanser tedavisi gören Ayşe Beyaz’dan Artvin halkına selam: “Dualarınızı Esirgemeyin…”

 

Artvin’in efsane kadın boğa yetiştiricilerinden herkesin yakından tanıdığı çok sevdiği, Artvin´in Ablası, Ayşe Beyaz İstanbul Sadri Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kanser tedavisi görüyor. Artvin halkına selam yollayan Ayşe Beyaz, dualarınızı eksik etmeyin dedi.
 
Artvin’de uzun yıllardır Eşi Fikret Beyaz’la birlikte esnaflık yapan, Ayşe Beyaz aynı zamanda boğacılığa da meraklı. Artvin’in önemli kültürlerinden biri olan boğacılığa büyük destek veren Ayşe Beyaz, yetiştirdiği boğalarla birçok arenada birincilik elde etti.
 
Aynı zamanda Artvin halkı tarafından sevilen Ayşe Beyaz, yıllar önce yakalandığı kanser hastalığı yeniden tekrarladı. Yaklaşık 6 aydık yoğun bir şekilde operasyonlar geçiren Beyaz, Rize, Trabzon illerinin yanı sıra son olarak İstanbul Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görüyor.
 
O çok sevdiği yaşadığı memleketinden uzun bir süre ayrı kalan Ayşe Beyaz, Artvin hasreti çekiyor. Bir an önce iyileşerek memleketine dönmek isteyen Beyaz, Artvin halkını duasını bekliyor.
 
Durumu hakkında bilgi veren Eşi Fikret Beyaz, tedavileri yoğun bir şekilde sürüyor. Özel hastane maliyetlerinin yüksek bizde elimizden geldikçe karşılamaya çalışıyoruz, ama yeterli olmuyor. Büyük bir ameliyat olması gerekmekte, bizde bu parayı denkleştirmeye çalışıyoruz. Artvin’den birçok dost akraba, arayıp soruyor herkese teşekkürlerimi sunuyorum. İnşallah eşim Ayşe Beyaz bir an önce iyileşip o mutlu olduğu memleketi Artvin’e geri döner." dedi.
 
Özel hastanede tedavi görmesi, ameliyat gerekmesi, maddi imkânları da zorluyor. Gerek Artvin´de yaşayan, gerek Artvin dışında yaşayan Artvin yürekli çok değerli hemşerilerimizin Beyaz ailesine maddi manevi yardımda bulunacağını söyleyen gazeteci Sami Özçelik;
 
AYŞE ABLAMIZ BU YIL DA KAFKASÖR ARENA’DA BOĞASIYLA BİZİ SELAMLAMASINI BEKLİYORUZ
 
" Ayşe Ablamız kanser tedavisi görüyor. Gerek Fikret Ağabey, gerek Ayşe Abla çok gururlu, onurlu insanlardır. Hiç bir şekilde kendi durumlarını anlatmazlar. Ama ben bir gazeteci olarak bu durumlarda onların hiç bir şey demelerine gerek kalmadan onlara maddi manevi destek verebileceğimizi düşünüyorum.
Bu şekilde birçok insanımıza yakından ilgilenmiş, bu destekler onların tedavilerinde manevi bir güç katmaktadır. Artvinlilerin, "sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek" anlayışıyla yardım edeceklerini biliyor, Ayşe Ablamıza acil şifalar diliyoruz. Bu yıl yine Kafkasör´de boğasıyla bizleri selamlamasını bekliyoruz. “dedi.
 
Geçmiş olsun irtibat telefonu Fikret Beyaz: 0536 640 88 85

 

Bu haber 527 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com