04.04.2019
Şavşat Belediyesi’nde devir-teslim töreni yapıldı. Burada yapılan tören demokrasinin en güzel örneğiydi.

 

 

Eski Başkan Öztürk´ün karşılaması, konuşması, eleştiri, özeleştiri yapması, Şavşat özelini siyasi ikbal ve hırslardan üstün tutması Türkiye´ye örnek olarak sunulması gereken bir davranış oldu. Mazbatasını 04.04. 2019 tarihinde alan Millet İttifakı CHP Belediye Başkan Adayı Nihat Acar, belediyeye geldi. Devir-teslim törenine, CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, CHP İl Başkanı Ahmet Biber, CHP İlçe Başkanı İmran Kayaoğlu, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri İYİ Parti İlçe Başkanı Taner kara ve vatandaşlar katıldı.

 

Saat 14.00’da belediyeye gelen Başkan Nihat Acar’ı Eski Belediye Başkanı Ahmet Sinan Öztürk karşıladı. 5 yıl belediye başkanlığı yapan ve bu süre içinde hizmet yapmaya çalıştığını anlatan A. Sinan Öztürk, konuşmasıyla demokrasi dersi verdi. Öztürk konuşmasında demokraside halkın iradesinin üstünde bir güç olmadığını, Şavşat halkının kararına saygı duyduğunu ve yeni başkana başarılar dilediğini anlatan Öztürk şunları söyledi;
 
“ Saygıdeğer milletvekilim, çok kıymetli İl Başkanım, İlçe Başkanım ve çok Kıymetli Belediye Meclis Üyelerimiz, İl Genel Meclis Üyelerimiz, Saygıdeğer Şavşat halkı;
 
BURADA KAZANAN VE KAYBEDEN YOK
 
Bugün yenenin yenilenin olmadığı, kazananın kaybedenin olmadığı ancak, kazananı Artvin olduğunu Şavşat olduğu bir an güzel bir tablo ile birlikte yaşamaktayız. Şükürler olsun ki 5 yıl önce 4 Nisan 2014 Cuma günü bir görev tevdi edilmişti. Sizler tarafından Şavşat halkımız tarafından, biz de geldik görevimizi layıkıyla, hakkaniyetle, adalete ölçüleri içerisinde ekmeğini yediğimiz suyunu içtiğimiz havasını hissettiğimiz memleketimize bir vefa borcu anlamında üzerimize düşen görevi yerine getirdiğimizin mutluluğuyla bugün de karşınızdayız.
 
Malumlarınız koltuklar, makamlar ömürlük değil ama şükürler olsun masanın öbür tarafında oturmanın hesaplarını yaptım inşallah bu güzel ortamda aile ortamında bütün servislerde benim de masanın bir tarafında bir sandalyem vardır.
 
Kazanan kaybeden bir yarışa girmedik hepimiz memleketimize hizmet anlamıyla hizmet adına demokrasinin gereği bir seçim geçirdik. Hani diyoruz biz özüyle, sözüyle, sevgisi olan Artvinliyiz, Şavşatlıyız sakin şehir de her zaman övünüyoruz, bizim içimizde hiçbir şekilde bundan sonra da birilerine birtakım hesaplar yapmasına müsaade etmeyeceğiz bu bizlere yakışmaz hiç bir Şavşatlı yakışmaz.
 
BİZ NACİ BEY’DEN BİR BELEDİYE DEVRALDIK
SİZE İKİ BELEDİYE DEVREDİYORUZ!
 
Bir şey söyleyeyim, Biz Naci Bey´den bir tane belediye devraldık Biz Nihat Bey iki tane belediye devrediyoruz. Şöyle ki ülkemizde İzmir Seferihisar´da Çocuk Belediyesi var bir de Artvin Şavşat’ta bir Çocuk Belediyesi var. Size hem Şavşat Belediyesi´ni hem de Çocuk Belediyesi´ni teslim ediyorum.
 
Belediye hesapları ile ilgili kısaca bahsetmek istiyorum; 2 milyon 514 bin 255 lira piyasa borcumuz var. Bugün 1 milyon 780 küsur İller Bankası ve Halk Bankası’na  4 milyon 296 bin küsür lira toplam borç. Banka mevcudumuz 797. 819 bin lira. 1 Milyon 597 bin 819 lira toplam alacağımız. Borcumuz 4 Milyon 296 bin küsür.
 
Kalan borç 2 milyon 690 lira toplam burcumuz var. Katılım payları ile birlikte suyudur, kanalizasyonudur, Meclis kararıyla aldıklarımızı yaklaşık 1 Milyon 650 küsur toplam borcumuz da 1 milyon 650 bin lirayı çıkarırsak 1 milyon 49 bin lira borç bırakıyorum. Nihat Bey borç bırakıyoruz. Borçsuz belediye iş yapmayan çalışmayan belediyedir. Başkanıma bu yolda başarıla diliyorum hepinize teşekkür ediyorum.
 
Çocuk Belediye Başkanı yaptığı konuşmasında; değerli vekillerim, değerli büyüklerim, Ben Çocuk Belediye Başkanı Osman Güner. Demokrasimizin gereği olan devir teslim töreninde bizleri söz sahibi yapan Ahmet Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Yeni Başkanımız Sayın Nihat Acar’ı da tüm çocukları da tebrik ediyorum. Yapacağımız çalışmalarda bizlerden gereğini eksik etmesin.
 
Başkan Nihat Acar’da Öztürk’ün bu güzel veciz konuşmasından dolayı teşekkür etti. Acar, yaptığı konuşmasında; “Sayın Vekilimiz, İl Başkanım, değerli partiler, hepiniz hoş geldiniz. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum. Oluşan tabloda Şavşat halkının takdiriyle Millet İttifakıyla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan seçildim.
 
BUGÜN BİZ MAZBATAMIZI ALDIK
 
Sayın Başkanımız güzel bir ilgiyle bizleri karşıladı. 5 yıldan beri Şavşat da yaptığı hizmetlerden dolayı kendisini cani gönülden kutluyor, teşekkür ediyorum. Görevi devraldıktan sonra tabii ki başkanımızın devam ettiği görevi biz sürdüreceğiz. Yine Belediye Başkanımızla fikir alışverişimiz olacaktır. Bu bir bayrak yarışıdır, en iyi hizmet verebilme iddiasıdır. Başkanımızla sürekli bilgi alışverişinde olacağımdan hiç şüpheniz olmasın. Siyasi görüşler farklı olabilir, fakat Şavşat hepimizin, ortak değeridir. Onun için biz Şavşatlıyız derken siyasi ayırım yapmayız. Ben güzel açıklamanızdan dolayı teşekkür ediyorum, hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum sağ olun var olun."Dedi.
 
CHP İl Başkanı Ahmet Biber’de A. Sinan Öztürk’e teşekkür ederek;” Sinan Öztürk benim çok eski arkadaşımdır. Biz aynı meslekteniz. Bugün burada yaptığı konuşması, samimiyeti gerçekten takdire şayandır. Kendisine yaptığı hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Her şeyi en güzel şekilde anlattı, konuştu. İşte demokrasinin güzelliği de buradadır. “dedi.
 
CHP Milletvekili Uğur Bayraktutan’da yaptığı kısa konuşmasında, “Bugün Şavşat’ta devir-teslim törenindeyiz. Sinan Öztürk Başkanımız çok güzel, demokrasiye örnek olabilecek, güzellikte bir konuşmayla devir teslim töreninde hepimizi mutlu eden cümleler kullandı. Kendisine bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum. Artvin’in, Şavşat’ın güzelliği de budur.” Dedi.
 
Konuşmaların ardından devir teslim tutanağı imzalandı. Eski Başkan Sina Öztürk’e teşekkür edilerek çiçek takdim edildi. Yeni Başkan Nihat Acar, Öztürk’ü aracına kadar yolcu etti.

Bu haber 1273 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com