10.03.2019
Ardanuç’un sevilen simalarından olan Özkan Solmaz, muhtar adaylığını açıkladı. Ardanuç Çarşı Merkez Mahallesi Muhtarlığı adaylığını açıklayan Özkan Solmaz, hem 7 Mart Artvin, Borçka, Ardanuç’un Kuruluşu’nun 98. Yılını kutladı, hem de 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”nde 1857 yılında fabrika içinde yakılan 129 emekçi kadını andı. Solmaz, 7 Mart dolayısıyla Ardanuç’ta folklor gösterisi yapan miniklerle de yakından ilgilenerek onlarla İzmir Marşı söyleyip, günün ansına fotoğraf çektirdi.

 

Neden muhtar adayı olduğunu Ardanuç Halkı’na açıklayan Solmaz, amaçları yalnız muhtar olmak için yola çıkanların başarılı olamayacağını, muhtarlığın bir anlamda gönüllülük esasına dayandığına vurgu yaptı. Ardanuç’ta yıllarca esnaf olarak hizmet ettiğini herkesi yakından tanıdığını, Ardanuç’un sorunlarını da çok yakından bildiğini belirten Çarşı Mahallesi Muhtar Adayı Özkan Solmaz şunları söyledi;

 

KURTULUŞ BAYRAMIMIZI KUTLUYORUM
 
“Bugün 7 Mart 2019. Ardanuç’un, Artvin’in Borçka’nın Kurtuluşu’nun 98’nci yılı. Ardanuç’ta günün anlamına ve önemine binaen kutlama programları yapıldı. Bu çok önemlidir. Nerden geldiğimizi, bu ülkeyi nasıl kurduğumuzu gençlerimize, çocuklarımıza sözlü ve uygulamalı anlatmamız gerekir. Eskiden canlandırma yapılırdı. Halk etkinliğin, kutlamanın ana direği olurdu. Şimdi süre kısaltıldı, alanlar daraltıldı, salonlara alındı. Umarım yeniden o kutlamalar döneriz.
 
DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ’NDE 129 EMEKÇİ KADINI ANIYORUM
 
Bunun yanında 1 gün sonrası “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü”dür. Emek denince akla kadın gelir. Kadınlarımızı şairler, yazarlar, sanatçılar, notalar yüz yıllardır anlatır dururlar. Ama anlatabildiklerini söyleyemeyiz, Çünkü hala uğruna şiirler yazılıyor, besteler yapılıyor. Kadınlarımızın bu anlamlı gününü kutluyorum.
 
BUGÜN MUHTAR ADAYLIĞIMLA İLGİLİ İLK AÇIKLAMAMI YAPIYORUM
 
Ve 2 anlamlı günün yaşandığı böyle bir günde Ardanuç Çarşı Merkez Muhtar adaylığımı açıklıyorum. Ben bu yola çıkarken seçimlere 20 gün kala adaylığımı açıklıyorum. Bugüne kadar neyi bekledim diye sorarsanız; Bir karar alırken tek başınıza siz istiyorsunuz diye alamazsınız. Dostunuza, eşinize, akrabalarınıza, arkadaşlarınıza kulak vermek zorundasınız. Bugüne kadar hep muhtar adayı olmam istendi. Ben buna kayıtsız kalamazdım. Bu nedenle 8 Mart itibarıyla basınımız aracılığıyla muhtarlık adaylığımı açıklıyorum.
 
ARDANUÇ’TA DOĞDUM 45 YILDIR ARDANUÇ’TA YAŞIYORUM
SEÇİLSEM DE SEÇİLEMESEM DE HEP BURADA YAŞAYACAĞIM
 
Ben Ardanuç’ta doğmuş, 45 yıldır da Ardanuç’ta yaşayan, Ardanuç’un bir ferdiyim. Ardanuç, bana yaşamım boyunca hep onur verdi, mutluluk verdi. Burada yaşamak benim için cennetle eşdeğerdir. O zaman benim de memleketime bir borcum var. Bu borcumu hizmet ederek ödemek istiyorum. Ardanuç’un yer altı, yerüstü, ne kadar sorunu varsa tek tek biliyorum. Bunun için neler yapılabileceğini de çok iyi biliyorum. Yakında projelerimi açıklayacağım. El broşürlerimiz hazırlanıyor. Orada neler yapacağımızın listesini, yani projelerimizi bulabileceksiniz.
 
Ardanuç’un kültürü, sanatı, edebiyatı, doğası, tarihi yapıları, Kanyonu, Adakalesi, Gevhernik Kalesi, Kültür Şenlikleri, köyleri, insanları inanılmaz bir zenginlik sunmaktadır. Biz bu zenginliklerimizi hayata geçirdiğimizde Ardanuç, hak ettiği değeri ve ilgiyi görecektir. Ben ister seçileyim, ister seçilmeyeyim. Ardanuç’umuza bulunduğum her yerden hizmet edeceğime söz veriyorum. Seçilemedim diye başka bir ile veya ilçeye gidecek değilim. Yine burada yaşayacağım. Yine esnaflığımla Ardanuç Halkı’na büyük bir onurla hizmet vermeye devam edeceğim. Değerli Ardanuçlu kardeşlerimin oylarına talibim. Çünkü ben Ardanuç’a, Ardanuç Halkı’na hizmet vermek için adayım. Yaşamım boyunca Ardanuç benim için ruh beden misali oldu. Ardanuç beden ise ben ruhu oldum.
 

Bu haber 352 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com