09.03.2019
Artvin’de çiğ köfte kültürü yerleştikçe yeni çiğ köfte işyerleri de açılmaya devam ediyor. Son olarak Türkiye’de birçok ilde şubeleri bulunan “Sosyete Çiğ Köfte” Artvin’de de açıldı. Genç girişimci kadın Yeter Genç, Sosyete Çiğ Köfte Salonu’nu açarak yeni bir iş kurduğunu söyledi.

 

“Sosyete Çiğ Köftenin” açılışı törenine Artvin Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Kocatepe, CHP Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, AFGAD Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, Adalet ve Kalkınma Partisi ve CHP Belediye Meclis Üyesi adayları ve davetliler katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, “Burası daha önce yerel ürünlerin satışının yapıldığı bir işyeriydi. O işyeri kapandı. Biz yerel ürünlerin daha çok satılması taraftarıyız. Burada çiğ köfte işyeri açılmış. Genç girişimci kardeşimize başarılar diliyoruz.”dedi. Kurdelenin kesilmesinin ardından Sosyete Çiğ Köfte’nin tadına bakan konuklar, daha sonra başarı dileyerek ayrıldılar.
 
Genç Kadın Girişimci olarak açtığı çiğ köfte işyeriyle Artvin halkına hizmet vereceğini belirten Yeter Genç, “Çok sıkıntılı bir dönemde, krizin konuşulduğu bir dönemde işyeri açarak ekonomiye katkı sunmak istedim. Krize rağmen ben uygun fiyata çiğ köfte sunumunu yapacağım. Açılışımızı onurlandıran Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe’ye, CHP Artvin Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin ve tüm konuklarımıza teşekkür ediyorum. İnsanların dinlenmesi gereken hafta sonunda bizleri yalnız bırakmayıp, açılışımıza katılan onurlandıran herkese çok teşekkür ediyorum.”dedi. Açılış sonrası Yeter Genç’in arkadaşları, dostları ve akrabaları hayırlı olsuna gelerek işyerini ziyaret etti. Genç kadın Girişimci Yeter Genç, Sosyete Çiğ Köfte işyerini ziyaret edenlere teşekkür etti.
 
Artvin’de ilk şubesini Halkevi Caddesi, Artvin Halk Eğitimi’nin karşısında 10 yıl Artvin halkına hizmet veren eski Çulhaoğlu Şarküteri’nin yerinde açılan Sosyete Çiğ Köfte’nin kurumsal sayfasında şu bilgiler yer alıyor;
 
SOSYETE ÇİĞ KÖFTE HAKKINDA
 
“Sosyete Çiğ Köfte’nin temelleri 1975 kışında dedemiz Abuzer Bey tarafından atılmıştır. Beyazıt Ağa Han önünde taze meyve satışıyla gıda sektörüne adım atan firmamız, bugün 40. yılını geride bırakmıştır. Günümüze kadar lokanta işletmeciliğinden, catering hizmetlerine kadar birçok alanda çalışan ailemiz, bu dönemde aile tarifiyle ikramlık çiğ köfte yapmaya başlamıştır. Artan talep ve gelişen pazar şartları nedeniyle firmamız çiğ köfteyi öne çıkarmış ve 2010 yılında ilk şubesini açmıştır.
 
Farklı bir vizyonla çiğ köfte üreten ailemiz, msg, et suyu, bulyon gibi kansorejen maddelerden uzak durarak milenyum formülü adını verdiği ve tamamen doğal olan gizli aile tarifiyle üretim yapmaktadır. Sağlıklı gıda hassasiyeti nedeniyle bağımsız gıda uzmanlarıyla çalışmaktadır. Kalitesini kanıtlamak için sayısız sertifikayı üretim yeri ve ürünleri için memnuniyetle almıştır. 2013 yılında ilk franchise hizmetin veren Sosyete Çiğ Köfte, dürüst, ilkeli ve temiz ticareti nedeniyle, bugün itibariyle 600 şubeli bir çiğ köfte markasına üretim yapmaktadır. Ayrıca çözüm ortağı olduğu müşterilerine verimlilik ve karlılık sağlamayı hedeflemektedir. Aynı nedenle ana ürün olan çiğ köftenin yanı sıra bayilerinin kar marjını artırmak için yan ürünlerle de destek vermektedir.”
 

Bu haber 675 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com