08.03.2019
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak, “Yaşamın başrolündeki kadınlarımız, annelik görevinin yanı sıra toplumsal, siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel alanlarda önemli görevler üstlenmektedirler.” dedi.

 

Vali Doruk, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolaysıyla makamında kabul ettiği Artvin İl Kadın Hakları Koruma Komisyonu Başkanı Handan Demiral Almalı ve beraberindeki üyelerin günlerini kutladı.

 

Kadınların sadece bir gün değil her gün özel, değerli ve saygın olduğunu ifade eden Vali Doruk, “ Demokrasinin gelişmesi ve insan hakları standartlarının yükselmesi ile birlikte, kadın hakları alanında da önemli mesafeler alınmıştır.
 
Kadınlarımızın maruz kaldığı şiddet olayları da hepimizi üzmekte ve toplumumuzu yaralamaktadır. Bu kapsamda başta bizler olmak üzere ilgili kurumlar, sivil toplum kuruluşları ve bütün bireylere önemli sorumluluklar düşmektedir. Kadınlarımıza, devletimizin bütün kurum ve kuruluşlarıyla her daim yanlarında olduğumuzu özellikle belirtiyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle özverinin, sevginin ve asaletin kaynağı olmuş kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarken, yürekleri sürekli sevgi dolu, merhamet dolu başta şehit ve gazi anneleri ile şehit ve gazi eşleri olmak üzere tüm kadınlara saygılarımı sunuyorum.” dedi.
 
Artvin İl Kadın Hakları Koruma Komisyonu Başkanı Handan Demiral Almalı ise kendilerini bu anlamlı günde kabul ederek günlerini kutlayan ve karanfil veren Vali Doruk’a nezaketlerinden dolayı teşekkür etti.

Bu haber 323 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com