08.03.2019
Artvin Çoruh Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 4.sınıf öğrencileri, tuz tüketimini azaltmak, uygun sınıra getirmek ve iyotlu tuz tüketimini teşvik etmek amacıyla 08 Mart Cuma günü Bibak Meydanı’nda stant etkinliği gerçekleştirdi.

 

Stantta görev alan 4. Sınıf öğrenciler, Elif Tosun -İlyas Özdemir- Hacer Tok -Fethullah Durak- Kadriye Keskin-Hacer Gündoğdu, vatandaşları bilgilendirdi, tansiyonlarını ölçtü ve tuzun fazlasının sağlığımızı nasıl tehdit ettiğini anlatılar. Öğrenciler etkinlikle ilgili olarak;

 

“Biz Artvin Çoruh Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi 4.sınıf öğrencileri olarak tuz tüketimini azaltmak uygun sınıra getirmek ve iyotlu tuz tüketimini teşvik etmek amacıyla 08 Mart Cuma günü Bibak Meydanı’nda stant etkinliğimizi gerçekleştirdik. Stant süresi boyunca Artvin halkını yediden yetmişe bilgilendirmeye çalışıp, sorularına cevap verdik ve tansiyon ölçümlerimizle beraber halka yardımcı olup faaliyetlerde bulunduk. Bu konuda Sayın Hocamız Elif IŞIK ve fakülte dekanlığına bu fırsatı bize sundukları için teşekkür ederiz. Artvin halkının tuz konusunda duyarlı olduğunu da gördük. Bundan dolayı memnuniyet duyduk. İfadelerini kullandı.
 

Bu haber 394 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com