07.03.2019
Önce MHP´den aday olan, ardından MHP Genel Merkezi’nin AKP lehine Cumhur ittifakından dolayı geri çektiği aday Mustafa Polat bu duruma tepki gösterdi. Geri adım atmayarak bu kez Bağımsız Aday olan Mustafa Polat, laf olsun diye bu yola çıkmadığını hazırladığı projelerin görsellerini yaparak anlatıyor.

 

Bakın ne diyor Bağımsız Aday Mustafa Polat yazısında;

 

"Kıymetli ARTVİNLİLER; Tüm projelerim; gerçek konumuna, fiziki zeminin uygunluğuna, mülkiyet durumuna, parsel büyüklüğüne, amaç uygunluğuna, amaç ve hizmet beklentisindeki sürekliliğe, ihtiyaç gerekliliği ile maliyet ilişkisine ve yasal dayanağına bakılarak hazırlanmıştır.
 
Proje alanlarından yaklaşık 9 bin adet fotogrametrik görüntü alınmıştır. Alınan verilerle üç boyutlu lokal kent modelleri hazırlanmıştır. Projeler ve tasarımlarımda kot ve ölçü alınabilen bu modeller üzerinden planlamalar yapılmıştır. Mekândan bağımsız farazi proje ve tasarımlar değildir. Bu nedenle projelerimi coğrafik konumu üzerindeki çizim ve videoları ile sunmaya özen göstermekteyim.
Mali Kaynak İhtiyacı;
 
Belediyenin mevcut gelirleri belediye seçimini kimin kazandığına bağlı olarak değişmemektedir. Belediye Gelirler Kanunu ve mevzuatlarlardan kaynaklanan gelirleri ve İller Bankasından alınan gelir aynıdır.
Artvin´i ferah ve imkânları gelişerek büyüyen bir şehir yapabilmek için rutin dışı emek ve üretkenlik gerekmektedir. Belediyenin mevcut gelirleri ile uzun vadede iyileşme ve faydalı işler yapılabilir ancak mühim olan bu süreci kısaltacak azim ve üretkenliği sağlayabilmektir.
 
Bu nedenle Belediye Kanunu, İmar Kanunu, Kamulaştırma Kanunu, Kentsel Dönüşüm Kanunu, Turizm Teşvik Kanunu, Hazine Taşınmazları ile ilgili mevzuatlar, Orman Alanlarının Tahsisleri ile İlgili Yönetmelikler vb. tüm yasal düzenlemelerdeki yetkileri etkin ve verimli kullanarak, bu mevzuatlardan doğan taşınmazların bedelsiz temini, arazi tahsislerinin bedelsiz sağlanması, uzun vadeli kredi-teşvik kaynakları, sarf giderlerinin bir kısmının alınmaması, birtakım iş ve işlemleri ilgili Bakanlıklar ve Taşra teşkilatlarının yapması vb. sağlanan imtiyaz, kaynak ve avantajları çok iyi kullanarak,
 
İstihdam-gelir sağlayacak projeler hazırlayarak, projelerde kendi kaynağını yaratacak gelir getirecek projelere öncelik vererek (Füniküler Sistem Raylı Taşımacılık, Otopark, Enerji Üretimi, İhtisas OSB v.b), gerçekleştirmelerde gerekirse ticari sözleşmeler, kısmi ortaklıklar, yap-işlet devret gibi yöntemlere de başvurarak, planlama, mülkiyet sorunlarının çözülmesi, kesin proje, gerçekleştirme yöntemine karar verilmesi gibi iş ve işlemlerde hızlı davranılarak zaman kayıplarını azaltarak, kamu kurumlarının hizmet alanlarındaki ödenek ve icraatlarını gerçekleştirirken kurumların önünü açacak çalışmaları yaparak belediye sınırları içerisindeki yapabileceklerinin öncelikli gerçekleşmesini sağlayarak, Belediye personeline iş ve görev organizasyonunda sorunsuz, huzurlu, üretken bir yetki şeması ile sorumluluk paylaştırılarak, Belediyenin makine ve araç parkını etkin kullanarak, ikincil Belediyecilik hizmetlerine ayrılan bütçenin asli hizmetleri aksatmayacak oranda tutulmasına dikkat ederek, büyüyen ve gelişen şehir hedefine ulaşılacağı kesindir.
 
Kaynağı sağlayacak unsur bu anlayış ve ruhta gizlidir. Projelerim bu anlayışa sahip bir yönetim ile rahatlıkla yapılabilecek fizibil projelerdir.
 
Şehrimizin gelecek yıllarını da şimdiden planlayan bu ve benzeri vizyona sahip projeler dışında yapılacak küçük ya da büyük yatırımlar, boşa harcanan maddi kaynak ve emek olarak karşımıza çıkacaktır.
 
Projelerimi ve projelerimdeki planlama/amaçlanan ilişkisini bu bağlamda değerlendirmenizi takdirlerinize sunarım. Artvin´imize hayırlara vesile olmasını temenni ederim.
 
Mustafa POLAT
BAĞIMSIZ
Artvin Belediye Başkan Adayı

Bu haber 324 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com