06.02.2019
İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilde "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” Türkiye geneli uygulaması aynı anda Ardanuç’ta da başlatıldı. Uygulamaya Ardanuç Kaymakamı M.Furkan Sancaktutar, Ardanuç Belediye Başkanı Yıldırım Demir, il protokolü ve öğrencilerin katılımıyla start verildi.

 

Toplumun her kesimine yaya öncelikli bir trafik uygulamasının kazandırılmasıyla trafik kazalarının azaltılmasının amaçlandığını belirten Ardanuç Kaymakamı M. Furkan Sancaktutar; "İçişleri Bakanlığımızın başlatmış olduğu yaya öncelikli trafik uygulamasını yapıyoruz. "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla başlatılan bu kampanya ile ilimizin, ilçemizin ve ülkemizin her yanında yaya öncelikli bir trafik uygulamasında bilinci ve farkındalığı artırmak adına İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu´nun himayelerinde bu projeyi aynı zamanda başlatmış olduk.

 

Burada hedef hepimizin kanayan yarası olan, hepimizin içimizi acıtan trafik kazalarını minimize etmek, başta yaralanmalı ve ölümlü trafik kazalarının engelleyip daha sağlıklı ve güvenli trafik uygulamasını hayata geçirmek için böyle bir uygulama ile azaltılması amaçlanmaktadır. Burada vermek istediğimiz mesaj trafikte öncelik yayanın, öncelik hayatın. Bu proje, bu bilinci ve farkındalığı toplumuza yayma adına öğrencilerimizle birlikte Bakanlığımız öncülüğünde başlatıldı. İlçe Emniyet Müdürlüğümüz belediye ve diğer ilgili kurumlarımızla birlikte okullarımıza ve toplumun tüm kesimlerine yayacağız. Bakanlığımızın hayata geçirdiği bu projenin toplumda elbirliğiyle oluşturacağı bilincin sonuçlarının 2019 yılında ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. " şeklinde konuştu.

Bu haber 278 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com