05.02.2019
TBMM 1. Dönem Batum Milletvekili Ahmet Fevzi Erdem’in oğlu CHP Artvin Milletvekili Ekrem Şadi Erdem 5 Şubat 2019 Pazartesi günü vefat etti.

 

Bir süredir, yaşlılığa bağlı nedenlerden dolayı Ankara Güven Hastanesi’nde yoğun bakımda tedavi gören Erdem, hayata veda etti. 1973 yılında yapılan seçimlerde Artvin Milletvekili seçilen Ekrem Şadi Erdem’in cenazesi toprağa verilmek üzere doğduğu ilçe olan Şavşat’a Çayağzı köyüne götürülecek.

 

Edinilen bilgiye göre 15. Dönem CHP Artvin Milletvekili Ekrem Şadi Erdem’in cenazesi 7 Şubat 20219 Perşembe günü Şavşat Merkez Kemalpaşa Camii´nde öğlen namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Çayğazı köyünde babası TBMM 1. Dönem Milletvekili Ahmet Fevzi Erdem ve annesinin yanında sonsuzluğa uğurlanacak.
 
Artvin’in yetiştirdiği önemli değerlerimizden siyaset insanı Nazmiye Halvaşi Dayısı Ekrem Şadi Erdem’in vefatı nedeniyle sosyal medya hesabından bir taziye mesajı yayınladı. Halvaşi Mesajında;
 
“Dayım Ekrem Şadi Erdem´i bugün kaybettik. 1973 Artvin Milletvekili olan dayımın adaylığı sürecinde 17 yaşımın da heyecanı ve coşkusuyla dağ dememiş, köy denemiş çalışmıştık. O günden beri çalışmaya devam ederim. Babası (dedem) Ahmet Fevzi Erdem, TBMM 1. Dönem Batum Milletvekili idi. Politikayı, toplumsal mücadeleyi genleriyle bana da aktaran ailemdir belki de Son yıllarda sağlık sorunları yaşayan dayım bir süredir yoğun bakımdaydı. Geçen yıl Nisan ayında kaybettiğim babam Hasan Özkan İle çok uzun, derin siyaset sohbetleri yaptık Datça´da. Annem, babam, dayılarım, teyzem, eşim. Dilerim orada buluşmak mümkündür ve onlar kavuşmuşlardır. Işıklarda kal dayıcım. Çok kalabalık oldunuz orada. Işıklarda kalın. Nazmiye Halvaşi.”
 
Ekrem Şadi Erdem, her 7 Mart Artvin’in kurtuluş bayramlarında mutlaka Anıtkabir’e giderek Ata’ya saygısını sunardı. Erdem, Bahar ve yaz aylarında mutlaka Şavşat’a gelir ve burada mutluluk duyduğunu her zaman dile getiren, tatilini memleketinde geçiren tek milletvekili olarak tanınıyor. Ekrem Şadi Erdem, 1973 yılında CHP Artvin Milletvekili olarak seçilmiş, bir dönem dışında aday olmayarak, aktif siyasetten çekilmiştir.
 

Bu haber 500 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com