04.02.2019
Merkezi̇ İstanbul’da bulunan Macahel Vakfı 25. Olağan Genel Kurulu’nu Bahçelievler Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi’nde 100 kişini katılımı ile gerçekleştirdi. Divan Kurulu İbrahim Yıldız, Nigar Yıldırım Nihat Özder’den oluştu.

 

Artvinliler Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu’ndan Başkan Esen Yağcı, Erol Şalıkoğlu, Pınar Ersoy, İSARF Başkanı Kenan Satır, Kurucu Başkan Sinan Temiz,İSARF Genel Sekreteri Hasibe Özkan, Borçkalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Başkan Vekili Ahmet Özbayrak, Engelliler Derneği Başkanı Vahap Koçak, İzmir Kemalpaşa Artvinliler Derneği Ayhan Gökdemir, Gürcü Kültür Merkezi Havva Aydın, Nurten Yavuz, Fahri Macahelli Sunucu ve Yazar Yavuz Selim Koç katıldı.

 

Macahel Eğitim ve Kültür Vakfı Olağan Kongresi, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı okunmasını ardından Başkanı Süleyman Köse´nin hazırladığı 2018 faaliyet raporunun sunumu ile başladı.
 
Başkan Köse, görev süresi içinde yaptıkları çalışmalara değinerek; “Bursiyer öğrencilerle iletişimimizi koparmadık. Her yıl olduğu gibi kermes etkinliği ile katkı sağladık. Vakıf merkezimizin tahsisi için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Geleneksel hale getirdiğimiz Ramazan’da 142 aileye erzak dağıttık. Macahel Dergisi çalışmalarını sürdürüyoruz. Ödüllü festivalimiz “Kafkas Arı ve Bal Festivali”ni organize ettik. Macahel’de 1. Apiterapi konferansı düzenledik. Konferansa birçok STK temsilcileri katıldı.
 
KOVAM FİLMİNİN ÇEKİMİNE KATKI SUNDUK
 
Macahel’de ilk defa çekilen “Kovan” filminin çekiminde katkı sağladık. Macahel’de tarihini anlatan yazar Murat Kasap tarafından hazırlanan 500 sayfalık kitabı çıkartıyoruz. AB TÜRKİYE şehir eşleştirme Projesi’nde Vakıf olarak biz de varız.
 
Bilanço gelir-gider tablosunun okunması ve onaylanması ile devam etti. Mütevelli Heyetin gençlerden oluşması yönünde teklifte bulunuldu. İsrafil Günel mütevelli üyeliğine seçilmesi yönünde oybirliği ile kabul edildi.
 
OLAĞAN KONGREYE TEK LİSSTEYLE GİDİLDİ
 
Yönetim Kurulu seçiminde tek liste divana verildi. Gizli oylama ile yönetimin oluşturulmasına karar verildi. 12 kişilik listede; Süleyman Köse, Özcan Dalkıran, Bahattin Sarı, Hacer Yıldız, İsrafil Güner, Mustafa Özbaş, Gökay Özder, Erdal Küçük, Hakan Yıldırım, Bülent Kahya, Ergin Kahya, Nuri Ertan olarak liste verildi.
 
Oylama Sonucu oluşturulan Yönetim Kurulu’na;
 
Süleyman Köse
Bahattin Sarı
Özcan Dalkıran
İsrafil Güner
Hacer Yıldız
Mustafa Özbaş
Erdal Küçük
Bülent Kahya
Gökay Özder
Hakan Yıldırım seçildiler.

Bu haber 355 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com