10.01.2019
Artvin Valisi Yılmaz Doruk, “Çalışan gazetecilerimizin rahat çalışma koşullarına sahip, emeğinin hakkını alabildiği, kendini geliştirebildiği bir basın ortamına kavuşmalarının en büyük dileğim” dedi.

 

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla Artvin Gazeteciler Cemiyet’ini(AGC) ziyaret etti.

AGC Başkanı Zeki Alkan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Vali Doruk’u kapıda karşıladı.
Vali Doruk, burada gazetecilerle bir süre sohbet ederek, basın mensupların 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü’nü kutladı.
 
Doruk toplumun, kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin etmek demokratik ülkelerin en belirgin göstergesi olduğunu ifade etti.
 
Medya kuruluşlarının herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan, ülkemizin her bir köşesinde, dünyanın dört bir tarafında olup biteni insanlara ulaştırmasının basın özgürlüğü adına önemli olduğunu ifade eden Doruk, “Yerel düzeyde de Artvin basınımız zor şartlarda en iyi şekilde gazetecilik mesleğini icara ediyor. Kentin tanımı, eksiklerin giderilmesi ve yatırımların daha kaliteli verilmesi adına basının görüşlerini önemsiyoruz. Sizler dışarıda dolaşarak, eksikleri yerinde görüyorsunuz. Yaptığınız işe bir nevi kamu hizmeti. Bu nedenle sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.
 
Çalışan gazetecilerimizin rahat çalışma koşullarına sahip, emeğinin hakkını alabildiği, kendini geliştirebildiği bir basın ortamına kavuşmalarının en büyük dileği olduğunu kaydeden Doruk, bu kapsamsa her daim basın camiasının destekçisi olacaklarını söyledi.
 
AGC Başkanı Zeki Alkan’da Vali Doruk’a yerel basın hakkında bilgi vererek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 
Alkan, Artvin’de faaliyet gösteren basın yayın kuruluşları olarak zor şartlar altında en iyi şekilde gazetecilik mesleğini icra etmenin gayreti içinde olduklarını kaydetti.
Ziyarette Artvin Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yahya Kanbur’da hazır bulundu.

 

Bu haber 315 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com