09.01.2019
Artvin Valisi Yılmaz Doruk "10 Ocak Dünya Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya geldi.

 

Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda düzenlenen programa Vali Doruk´un yanı sıra, Vali Yardımcısı İdris Akça, DSİ Bölge Müdürü Celal Tokalak Artvin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Zeki Alkan, Artvin Faal Gazeteciler Dernek Başkanı Turan Şentürk, kentte faaliyet gösteren yerel ve ulusal basın kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

 

İlin ve basının sorunlarının konuşulduğu programda bir konuşma yapan Vali Doruk, basını yaptıklarıyla bir nevi kamu görevi icra ettiğini söyledi.
 
Basın mensuplarının gördükleri sorunları bazen doğrudan ilgili makamlara bazen de basın yayın organları aracılığıyla gündeme taşıdıklarını belirten Doruk, "Bizlerde doğrudan iletim almak için bu tarz toplantıları yapmak istiyoruz. Basın mensupları gezip dolaşarak sorunları yerinde tespit ettiği için, eksiklikleri sizlerden dinlemek, doru kararlar vermemiz açısından önemli." diye konuştu.
 
Kenttin bir adım daha ileriye gitmesi, yaşanılan ortamın daha yaşanılabilir bir hal alması için kamu, sivil toplum ve basının koordineli bir şekilde çalışması gerektiğini dile getiren Doruk, "Türkiye’de ve dünyada Artvin´e dair iyi bir algı var. Bizlerde bu algıyı daha ileriye taşımak için basınla işbirliği içinde çalışma arzusundayız." dedi.
 
Doruk, "Vahşi ve eşine az rastlanır güzellikteki doğası ve kültürüyle geleceğini, gelişimini turizme dayandıran bir kent olan Artvin´e daha çok turist çekebilmek için tanıtım noktasında basına büyük işler düşüyor. İlimize yönelik ilgili daha da artırmalıyız. Bunun için birlikte çalışacağız." İfadelerine yer verdi.
 
Artvin´de basının ne kadar zor şartlar altında görev yaptığının farkında olduklarını anımsatan Doruk, basın mensuplarına yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür ederek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.
Toplantı basın mensuplarının talep isteklerini Vali Doruk´a iletmesinin ardından sona erdi.

Bu haber 377 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com