08.01.2019
Artvin Belediyesi Kavurma Evi’nde ilk kavurma pişti.

 

Artvin Belediyesi Mezbahanesi yanında hizmet verecek olan Kavurma Evi ile birlikte yöresel et kullanılarak yapılacak kavurmayı marka haline getirilmek için önemli bir adım atıldı.

 

Tesiste incelmelerde bulunan ve pişirilen kavurmayı tadan Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe,  Artvin etinin lezzetini dünyaca meşhur olduğunu hatırlatarak bu lezzettin artık kavurma olarak piyasaya sunulacağını söyledi. 
 
Kocatepe; “ Doğa cenneti ve envaı çeşit bitki örtüsüne sahip olan kentimizin dağlarında otlamış hayvanlarımızın etlerinden yapılacak Artvin kavurmasını marka haline getireceğiz. Bunun için önemli olan tesisleşmeyi bugün itibariyle bitirmiş durumdayız. Tesisimiz içerisinde doğrama ünitesi, pişirme kazanları, paketleme ünitesi ve soğuk hava deposu yer alıyor.
 
Kısa zamanda açılışını yaparak bu önemli projemizi de Artvin halkının hizmetine sunmuş olacağız.” dedi. 

Bu haber 556 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : FATİH TÜYSÜZ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com