31.12.2018
Artvin Belediyesi Zabıta ve Sağlık Ekipleri yılbaşı öncesi gıda üreten ve gıda satışı gerçekleştiren işletmelerde denetimde bulundu.

 

Yılbaşı öncesi Artvin Belediyesi Zabıta Ekipleri Artvin’de gıda üreten ve gıda satışı gerçekleştiren işletmelerde yapılan denetimlerde; hijyen belgesi, işyeri açma izin belgesi, yangın tüpleri ve genel temizlik kurallarının uygulanıp uygulanmadığı öncelikli olarak kontrolde bulundu. Zabıta ekipleri işyerlerinde ayrıca eldiven, bone, önlük, kılık-kıyafet, düzen, depo temizliği ile kullanılan aletlerini incelerken, insan sağlığını tehdit etmeyecek bir ortamda gerekli koşulların sağlanıp sağlanmadığı da yerinde denetlendi.

 

Denetimlere Zabıta ve Sağlık İşleri Müdürlüğünden sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce’de eşlik etti.
 
Yılbaşının yaklaşması nedeniyle Artvin genelindeki gıda üretimi yapan işletmelerin denetimlerini gerçekleştirdiklerini kaydeden Belediye Başkan Yardımcısı Zafer İnce sözlerine şöyle devam etti:
 
İnce: ” Zabıta ve sağlık işleri ekiplerimiz tarafından bu ay içerisinde yaklaşık 100 işletmeyi sağlık hijyen, izin belgeleri, gibi önemli hususlarda denetledik. Yılbaşının yaklaşması nedeniyle de başta gıda üretimi yapan pastaneler olmak üzere diğer işletmeleri denetleyerek vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde alışveriş veriş yapmalarını sağladık.” dedi.

Bu haber 312 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : artvin.bel.tr

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com