30.12.2018
Artvin’in yaşayan çınarı Hacı Ali Keklik’in (101) ziyaretçileri vardı. Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Ayla Varan, Artvin Kadın Girişimciler Kooperatifi ve Artvin Engelliler Derneği Başkanı Hatice Nur Ersöz, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Sami Özçelik 101 yaşındaki Hacı Ali Keklik’i evinde ziyaret ederek, hem yeni yılını kutladı hem de hastaneden yeni çıkıp evine geldiği için geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

ADD TARAFINDAN 2019 ATATÜRK

RESİMLİ TAKVİM HEDİYE EDİLDİ
 
Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi Başkanı Ayla Varan, Hacı Ali Keklik´e 2019 ADD duvar takvimi hediye etti. Atatürk sevdalısı olarak tanınan Hacı Ali Keklik, ziyaretçilerine teşekkür etti. 101 yaşına gireceğini, bugüne kadar ilk kez geçen günlerde hastanede yattığını anlatan Keklik, uzun yaşamın sırrını özellikle yoğurt olarak dile getirdi. Kendisine hediye edilen duvar takvimindeki Atatürk’ün çizim resimlerini çok beğenen Keklik, kısaca anılarını anlattı.
 
“ATATÜRK DEMEK VATAN DEMEK,
TÜRKİYE DEMEK GELECEK DEMEK!”
 
Keklik, ”beni ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim. Özellikle Atatürklü takvim için çok çok teşekkür ederim. Atatürk demek, Cumhuriyet demek, Atatürk demek şimdi konuştuğumuz güzel Türkçemiz demek, Atatürk demek, vatan demek, Atatürk demek, gelecek demek. Atatürk öldüğünde ben 15 yaşından fazlaydım. Onun ölümü cereyanlı yazıyla (telgraf) tüm ülkeye duyuruldu. Tüm Türkiye ağlıyordu. Çünkü Türkiye kurucusunu kaybetmişti.
 
“BUGÜN ÜLKEMİZDE NE VARSA ATATÜRK’E BORÇLUYUZ.”
 
Atatürk’e duyulan sevgi dünyanın hiçbir liderine duyulmamıştır. Her liderin modası geçmiş, unutulmuş, hiçbir şekilde anılmazken Atatürk her geçen yıl daha çok anılmakta ve özlenmektedir. Bunun nedeni Atatürk çok ileri görüşlü, halkını düşünen, ülkesi için hayatını harcayan, bunun karşılığında kimseden hiçbir şey istemeyen büyük bir devlet adamıydı. Onun hakkında ileri geri konuşanlar, onun sayesinde konuşuyor. Onun sayesinde ceket, pantolon giyiyor, kravat takıyor. Bugün ülkemizde ne varsa ona borçluyuz. Ben de yeni yılınız kutluyorum. Geldiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum. “ dedi.
 
“ONUN ARTVİN YÜREĞİNİ TÜM ARTVİNLİLER BİLİYOR.”
 
ADD Artvin Şubesi Başkanı Ayla Varan’da yaptığı açıklamada; “Hacı Ali Keklik Dedemiz bizim ulu çınarımız, asırlık çınarımız. 101 yaşına gireceğini söylüyor. Maşallah diyorum. Onu çok iyi gördüm. Bize ne güzel nasihatlerde bulunuyor. Onun Artvin’i ne çok sevdiğini toplumsal etkinliklerde en önde yer almasında biliyoruz. Artvin gaz içinde kaldığında gösterdiği dik duruş hepimizi duygulandırdı. Allah sağlık, sıhhat versin, Onu başımızdan eksik etmesin. ”dedi.

 

Bu haber 397 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com