30.12.2018
Artvin Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay, demokrasi ve çocuk hakları eğitimi kapsamında anaokulu öğrencileriyle makamında bir araya geldi.

 

Artvin Çoruh İlkokulu Anasınıfı öğrencileri, "İnsan Hakları, Demokrasi ve Çocuk Hakları Etkinliği" kapsamında Adliyeyi ziyarette bulundu.

 

Çoruh İlkokulu Öğretmenlerinden Nurten Imak Savurmuş, Fatih Avcı, Sınıf Anneleri Haskar Büyükaşık ve Funda Göksu eşliğinde anasınıfı öğrencileri önce Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Yasin Başbay´ı makamında ziyaret etti.

 
Anasınıfı öğrencilerine adli olaylar hakkında birtakım bilgiler veren Başbay, miniklerin sorularını cevaplayarak bir süre sohbet etti. Miniklere makamdan ayrılmadan önce hediye veren Başbay daha sonra Asliye Ceza Mahkemesi’nin duruşma salonunu gezdirdi.
 
Artvin Adliyesi Hâkimlerinden Mahmut Dinçer ve Ümit Savurmuş´un da katılımı ile Hâkim ve Savcı kürsüsüne oturan minikler duruşma salonunda öğretmenleri ile birlikte temsili bir duruşma canlandırdı.
 

 

Bu haber 372 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com