05.12.2018
Artvin Belediye Meclisi Aralık ayı olağan toplantısında enflasyonla mücadele kapsamında önemli karara imza attı.

 

Belediye gelirlerine yapılması gereken zam oranı yüzde on düşük tutularak enflasyon ile mücadeleye tam destek verildi.

 

Artvin Belediyesi’nden ülke çapında yürütülen enflasyon ile mücadele kampanyasına tam destek sağlandı. Artvin Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısında alınan karar gereğince 2019 yılı itibariyle belediye gelirlerine kanuni olarak TEFE-TÜFE oranlarında yapılması gereken zam miktarında yüzde onluk indirim uygulandı.
 
Artvin Belediye Meclisi aldığı karar gereğince TEFE-TÜFE oranlarına göre belediyenin tüm gelirlerine yüzde 24-26 civarında yapılması gereken zam miktarını yüzde on düşük tuttu. Böylelikle belediye gelirlerine yapılacak olan zam miktarı yüzde 15 civarında tutularak enflasyonla mücadele noktasında önemli bir katkı sağlanmış oldu.
 
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe yaptığı açıklamada, ülke genelinde gerçekleştirilen enflasyonla topyekûn mücadele kampanyasına Artvin Belediyesi olarak destek vermek istediklerini belirterek 2019 yılı itibariyle belediye gelirlerine yapılması gereken TEFE-TÜFE oranlarındaki zam miktarında yüzde onluk bir indirim yapılarak zam miktarı yüzde 15’te tutulduğunu ifade etti.
 

Artvin’de de vatandaşın Artvin Belediyesi’ne ödemekle mükellef oldukları giderlerin enflasyon oranında değil bu orandan ciddi bir düşüş sağlayarak enflasyonla mücadele noktasında Artvin halkına destek olduklarını belirten Başkan Kocatepe, Artvin Belediyesi’nin aldığı bu karar ile topyekûn enflasyonla mücadeleye bir destekte Artvin Belediyesi’nin vermiş olduğunu belirterek, bu kampanyaya destek olan Artvin’deki tüm girişimciler ve kurumlara da teşekkür etti. 

Bu haber 505 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : artvin.bel.tr

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com