04.12.2018
Artvin Belediyesi, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Artvin Merkez’deki engelli öğrenci ve vatandaşlara Gençlik Merkezi’nde eğlence programı düzenledi.

 

Artvin Belediyesi organizasyonunda, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü” çerçevesinden engelli vatandaşlar için Gençlik Merkezi’nde eğlence programı düzenlendi.

Program Artvin Belediyesi Öztürk Serengil Sahnesi Tiyatro ekibi tarafından sergilenen Nasrettin Hoca Hikâyeleri ve Milli Egemenlik Anaokulu öğrencileri tarafından işaret diliyle müzikal oyun sergilendikten sonra çalınan müzikleri eşliğinde katılımcılar doyasıya eğlendiler.
 
Programa Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Eşi Hacer Kocatepe, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, AK Parti Artvin İl Gençlik Kolları Başkanı Ali İhsan Başar, Artvin Belediyesi Engelsiz Yaşam Kültür Sanat Merkezi Öğrencileri, okullarda eğitim gören engelli öğrenciler, eğitmenler, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.
 
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Dünya Engelliler Günü münasebetiyle Artvin Belediyesi’nce organize edilen programda yaptığı konuşmada Engelsiz Akademi Projesi’nin müjdesini vererek yeni dönemde engellilere yönelik eğitimlerin artarak devam edeceğini söyledi.
 
Başkan Kocatepe; “ Engelsiz Yaşam Akademi Projemizle çocuklarımızın kişisel gelişimine, kültür sanat etkinlerin eğitimine, ailelerin dinlenip kendilerini geliştirebilip danışmanlık alabilecekleri bilimsel çalışmaların ürünü yeni bir projeyi hayata geçireceğiz. Teknolojiyi de kullanarak ürünler üretebileceğimiz Engelsiz Yaşam Akademisiyle sizleri buluşturmuş olacağız.
 
 
Bu şehrin en çok çilesini çeken sizlerin bir nebze olsun hayatını kolaylaştırmak ve yüzünüzde ki tebessümün nedeni olmak istiyoruz.
 
Modern dünyada engellilere pozitif ayrımcılık yapılmayarak yapılan tüm hizmetin herkesin kullanabileceği şekilde yapılıyor. Bizler yönetici olarak toplumda mutlu huzurlu bireyler meydana getirmek amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.
 
Her 3 Aralık engellilerimizin farkındalık günü olarak bizlerde küçükte olsa çocuklarımızın hayatına dokunmak istiyoruz. Çocuklarımıza daha huzurlu daha yaşanılabilir bir kent yapmaya çalışıyoruz ”dedi.
Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Bu haber 314 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : artvin.bel.tr

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com