03.12.2018
UĞUR HOCA SONSUZLUĞA UĞURLANDI Öğrencileri ve Artvinliler Uğur Hoca'yı ebediyete uğurladılar. (Bursa-02.12.2018)─ Türk Eğitim Vakfı Hayri Tokaman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Uğur Çakmak, kanser tedavisine yenik düştü.

 

 

1 Aralık Cumartesi günü sabahleyin tedavi gördüğü Bursa Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi'nde hayata gözlerini yuman eğitimci Uğur Çakmak için görev yaptığı okulda tören düzenlendi.

 

TEV Hayri Tokaman MTAL okulu yönetimi ve mesai arkadaşları, Uğur Çakmak için 2 Aralık Pazar günü okulda tören düzenlediler. Meslektaşları ve öğrencileri gözyaşları içinde Uğur hocalarını son yolculuğuna uğurladılar.
 
OKUL MÜDÜRÜ HASAN ÇETİN: BENİM İÇİN BİR ABİ, SİZİN İÇİN BİR BABA OLDU.
Merhum Uğur Çakmak’ın naaşı hastaneden akrabaları ve görev yaptığı okuldaki arkadaşları tarafından cenaze nakil aracıyla Osmangazi ilçesinde bulunan okula getirildi. 
 
Burada Okul Müdürü Hasan Çetin yaptığı duygu yüklü konuşmasında şunları kaydetti: ”Benim için bir abi, sizin için de bir baba oldu. Yaklaşık 38 yıllık meslek hayatının 32 yılını bu okulda geçirmiş olan, bu okula emeği olan Uğur Hoca’ma hakkı, kişiliği, bütün emekleri helal olsun. Cenabı Allah inşallah mekanını cennet eylesin! Bizim üzerimizde hakkı çok fazla. Bana 6 yıl boyunca abilik yaptı. Sizin de babanız gibiydi. Bu ailesine bir kez daha başı sağolsun, mekânı cennet olsun.”
 
MESAİ ARKADAŞLARI VE ÖĞRENCİLERİ, ÖĞRETMENLERİNE HAKLARINI HELAL ETTİLER.
Daha sonra söz alan Din Kültür ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mehmet Aydemir de yaptığı kısa bir konuşmanın ardından Uğur Çakmak’ın mesai arkadaşları ve öğrencilere haklarını helal edip etmediklerini sordu. Öğretmen arkadaşları ve öğrencileri hep bir ağızdan ‘Haklarımız helal olsun!” dediler.
 
Öğrenciler gözyaşlarına hakim olamazken Uğur Çakmak’ın eşi Leyla Çakmak ve oğlu Onur Çakmak hüzne boğuldu.
 
Törenin ardından araca alınan naaş, öğretmen ve öğrencilerin eşliğinde Kükürtlü Camii’ne götürüldü. Çakmak Ailesi avluda taziyeleri kabul etti. Merhum Uğur Çakmak için öğle namazının ardından cenaze namazı kılındı. Yoğun katılımın olduğu namaz sonrası imam bir kez de burada akraba, dost ve arkadaşlarından Uğur Öğretmen için helallik istedi.
 
Merhum Uğur Çakmak’ın naaşı daha sonra Hürriyet Mezarlığı’nda dualar eşliğinde ebedi istinatgâhına defnedildi.
 
TEV Hayri Tokaman MT Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken vefat eden Uğur Çakmak, 1958 Artvin doğumlu, evli ve bir çocuk babasıydı. 

Bu haber 1053 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Serdar ÖZBAYRAK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )
Taziye
Uğur Abim tanıdığım en kibar kalender ve nayif bir kişiydi çok üzüldüm Leyla ablama ve Onur Allah sabır diliyorum nurlar içinde yatsın tüm sevenlerin başı sağolsun.
 Can yılmaz -- 05.12.2018 15:37
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com