02.12.2018
Türkiye iş kazalarında maalesef dünyanın ilk 3 ülkesi arasında yer alıyor. Avrupa’da ise uzak ara önde gidiyor. 2018’de en çok ölüm inşaat ve tarım sektöründe. İSİG’in yayınladığı Ağustos 2018 raporuna göre; Türkiye’de 2018 yılının ilk sekiz ayında en az 1.290 işçi iş kazalarında yaşamını yitirdi.

 

Yarıyılda yayınladıkları raporda ise ilk altı aylık süreçte hayatını kaybeden işçilerin işkollarına, yaşa, ölüm nedenine ve şehirlere göre dağılımı aşağıda görüldüğü şekildedir. Raporlara göre en çok ölümün inşaat ve tarım sektörlerinde gerçekleşiyor. Ölümlerin en fazla meydana geldiği şehir ise İstanbul.

Artvin’de ise en çok iş kazaları HES ve baraj inşaatlarında yaşanıyor. Bu kazaların sayıları sigortalı işçileri kapsıyor. Kaçak çalışanların sayısı yer almıyor.
 
BİR ÖLÜMLÜ İŞ KAZASI DA ARTVİN’DE YAŞANDI!
 
Yusufeli Baraj İnşaat’ında Limak´ta çalışan 25 yaşındaki Uğur Altıparmak’ın içinde bulunduğu aracın üstüne 4 Kasım Pazar günü gece vardiyasında taş düştü. Ağır yaralanan Altıparmak önce Artvin Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Buradan Recep Tayyip Erdoğan Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Altıparmak yaklaşık 25 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.
 
Altıpramak’ın cenazesi Borçka Merkez Camii’nde kılınan Cuma Namazının ardından Demirciler Köyü Aile Mezarlığı´na sonsuzluğa uğurlandı.
 
Altıparmak’ın cenazesine, Borçka Kaymakamı Hasan Hüsnü Türker, Borçka Belediye Başkanı Aslan Atan, AKP Borçka İlçe Başkanı Şükrü Ertürk, Borçka CHP Belediye Başkan Adayı Ercan Orhan, Emekli Müftü Kazım Erkılıç, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı Sami Özçelik, CHP İlçe Başkanı Recep Özçelik ve Borçka halkı katıldı.

Bu haber 791 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com