01.12.2018
İlkokul öğrencileri için Yusufeli Belediyesi tarafından organize edilen TG PLUS Tiyatro Grubu’nun sunduğu Ali Baba’nın Çiftliği adlı tiyatro oyunu Halit Paşa İlk Öğretim Okulu’nda öğrencilerle buluştu.

 

20 Kasım Çarşamba günü Halitpaşa İlköğretim Okulu’nda sergilenen Ali Baba’nın Çiftliği adlı oyun tek perdeden oluşurken, öğleden önce ve sonra olmak üzere iki kere sergilenerek merkez okullardaki bütün öğrencilere izleme imkânı sağlanmış oldu. 

Öğrenciler tarafından yoğun ilgi görürken oyunda doğruluk, adalet, iyilik, gibi değerlerin işlenmesi ve öğrencilere aktarılması da gözden kaçmayarak oyunu izleyen öğretmenler tarafından da tam not aldı. Türkiye turnesine çıkan ve bir çok ilde Ali Baba’nın Çiftliği adlı oyunu sergileyen TG PLUS Çocuk Tiyatro Gurubu Yusufeli’nde ki öğrencilerle, aralarında çok güzel bir sinerji oluştuğunu ve öğrencilerin ilgi ve alakalarından memnun kaldıklarını dile getirirken bu organizasyonu düzenleyen ve bizlere bu imkanı sağlayan başta Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin olmak üzere Yusufeli Belediyesi’ne de teşekkür ettiklerini dile getirdi.
 
Belediye Başkanı Eyüp Aytekin ise oyunla alakalı yaptığı değerlendirmede, “Bir eğitimci olarak içinde kendi değerlerimizi ve kültürümüzü barındıran aynı zamanda bir yönüyle de eğitici olan bu tarz tiyatro gruplarını ve oyunları öğrencilerin gelişimleri açısından oldukça önemsiyorum.
 
Öğrencilerimizin sosyalleşmesi ve eğitim hayatlarına olumlu katkı sunması adına bu tarz etkinliklerin artarak devam etmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben bu etkinliklere öğrencilerimizin katılmasında katkı sağlayan okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize aynı zamanda ilçemizde yarattığı sinerjiden dolayı TG PLUS Tiyatro Gurubumuza da teşekkür ediyorum “ dedi .

Bu haber 256 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : YUSUFELİ.BEL.TR

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com