30.11.2018
Artvin Jandarma Komutanlığı’nda vatani görevini yapacak olan 373’üncü kısa dönem 18 er için yemin töreni düzenlendi.

 

Artvin İl Jandarma Komutanlığı Kışlası’nda gerçekleştirilen yemin törenine, Artvin Vali Yardımcısı İdris Akça, Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Garnizon Komutanı Piyade Albay Abdurahman Cengiz Çerçi, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, diğer ilgililer ve asker aileleri katıldı.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende, ellerini Türk Bayrağı ve silahların bulunduğu masaya koyan 18 asker yemin etti.
 
İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, temel askerlik hizmetlerini başarıyla tamamlayan askerlerin 179 yıldır ülkemize hizmet eden Jandarma teşkilatının birer mensubu olmak için yemin ettiğini söyledi.
 
Yılmaz, Mehmetçiğin asırlardır Türk Silahlı Kuvvetleri’nin olduğu kadar Türk Milleti’nin de gurur kaynağı olduğunu vurguladı.
 
Konuşmasında askerlere de hitap eden Yılmaz, ” İçtiğiniz bu ant, vatan ve millet sevgisi, vazife, namus ve şeref anlamında olup dürüstlüğün, emirlere mutlak itaatin simgesi ve aynı zamanda kahraman Türk Ordusu’na mensup bir asker olduğunuzun kabul belgesidir.” diye konuştu.
 
Törende, yemin eden askerler adına Jandarma Er Emin Kocabaş bir konuşma yaptı.
Konuşmanın ardından Vali Yardımcısı İdris Akça tarafından atış, spor ve eğitim alanlarında birinci olan erlere hediyeleri verildi.
 
Tören sonrası aileler çocuklarıyla hasret giderdi.

Bu haber 408 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : artvin.bel.tr

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com