01.11.2018
Artvin Belediyesi ve AK Parti Kadın Kolları İl Başkanlığı tarafından Kızılay’a “Kan ver Hayat Kurtar” çalışması kapsamında kan bağışında bulunuldu.

 

Artvin Belediyesi ve AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı tarafından Milli İrade Meydanı’nda başlatılmış olan kan bağış kampanyasına, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, eşi Hacer Kocatepe, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Gürsel Güray ve yönetimi kurulu üyelerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş kan bağışında bulundu.

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, forum doldurarak kan bağışında bulunduktan sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, kan bağışının kişi sağlığı açısından önemli olduğu kadar insan sağlığı için de hayati önem taşıdığını söyledi.
 
Kan her zaman lazım diyen başkan Kocatepe, “Kan bağışını bir ibadet gibi düşünmeliyiz. Kan her zaman lazım dünya üzerinde kan ulaşmadığı için hayatını kaybeden 100 binlerce insan var. Bizde AK Parti Kadın Kolları Teşkilatımız ve belediye çalışanlarımızla birlikte bir duyarlılık oluşsun hem de ihtiyacı olan insanlar için faydalı olsun diye böyle güzel bir çalışmaya imza attık. Umut ediyoruz ki bu duyarlılık hem şehrimizde hem de ülke genelinde devam eder. İnşallah bu kanlar ihtiyacı olan insanlara şifa olur ve hem bizim hem de toplumun daha sağlıklı olmasına vesile olur” diye konuştu.
 
AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Gürsel Güray ise yaptığı açıklamasında, “Ülkemizde 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanmakta olan Kızılay Haftası kapsamında, AK Parti Kadın Kolları Teşkilatları tarafından 81 ilde eşzamanlı “Kan Ver Hayat Kurtar” etkinliği organize edilmiştir. Artvin Belediyesi’nin desteğiyle Kadın Kolları İl Teşkilatı olarak bizler de toplumsal farkındalık oluşturmak, Kızılay’ımız tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesine destek olmak, ülkemizin kan ihtiyacı konusunda üzerimize düşen vazifeyi yerine getirmek adına 1 Kasım Perşembe günü bu etkinliği organize ettik. Organizasyonumuzda bizlere destek veren Başta Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocatepe ve eşi Hacer Kocatepe olmak üzere duyarlı tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor; Kan’ın acil değil; sürekli bir ihtiyaç olduğunu bu vesileyle bir kez daha vurgulamak istiyoruz.” dedi.

Bu haber 306 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : artvin.bel.tr

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com