31.10.2018
Artvin Milli Egemenlik Anaokulu öğrencileri Artvin Belediyesi İtfaiye ve Zabıta Müdürlüğünü ziyaret ederek meslekle alakalı bilgi aldılar.

 

Minik öğrencilerin meslek tanıtımı programı kapsamında bu hafta Artvin Belediyesi’nin itfaiye ve zabıta müdürlüğünü ziyaret ederek meslekleri yakında tanıma imkânı buldu. Milli Egemenlik Anasınıfı öğrencileri ilk olarak itfaiye müdürlüğünü ziyarette etti.  İtfaiye personeli miniklere yeni hizmet binası ile itfaiye araçlarını gezdirerek 110 nolu telefona ihbar geldiği zaman neler yaptıklarını uygulamalı olarak gösterdi.

 

Artvin Belediyesi İtfaiye Müdür Vekili Hamdi Çetin, minik öğrencilere meslek hakkında kısa bilgiler vererek yangın, doğal afet, kaza, hayvan kurtarma gibi olaylara müdahale ettiklerini söyledi. Çetin, ateşle oynanmaması konusunda da uyarılara bulunarak her hangi bir zor durumda kaldıkları zaman telefondan 110 ‘ u tuşlamaları gerektiğini söyledi.
İtfaiye mesleğini yakından tanıyan minik öğrenciler personelle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
 
MİNİKLERİN SON DURAĞI ZABITA MÜDÜRLÜĞÜ OLDU
 
Artvin Belediyesi zabıta personeli minikleri müdür odasında karşıladı. Zabıta Müdürü Emrullah Özkaya, meslek hakkında bilgiler vererek çocukların sorularını yanıtladı.
 
Marketlerde satılan ürünlerin kontrolü, fırın, pastane, lokal gibi hizmet sektörü olan iş yerlerin denetimini yaptıklarını halkın sağlığını olumsuz etkileyen bir durum olduğunda gerekli yasal işlem başlattıklarını söyleyen Özkaya, şehrin genel düzeninden de sorumlu olduklarını söyledi.

Öğrenciler son olarak zabıta aracı ile şehir turu atarak mesleği yakından tanımış oldular. 

Bu haber 291 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : FATİH TÜYSÜZ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com