30.10.2018
Artvin’de Cumhuriyetin 95. yılı kutlamaları kapsamında “Atapark’tan Atatepe’ye Cumhuriyet Koşusu” adı altında dağ koşusu yarışı düzenlendi.

 

Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü organizasyonunda düzenlenen yarış Şehir Merkezindeki Atapark’tan başlayarak Türkiye’nin en büyük Atatürk Heykeli’nin bulunduğu Atatepe’de son buldu.

Kadın ve erkekler olmak üzere iki kategoride 5,5 kilometrelik parkurda yapılan yarışa Artvin ve Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen aralarından milli takım sporcularının da bulunduğu 140 sporcu katıldı.  Erkekler kategorisinde yarışmaya Bitlis’ten katılan Sertan Uyanık birinci, Samet Demir ikinci, Sinan Aksoy’da üçüncü oldu.

 
Kadınlar kategorisinde Tokat’tan gelerek yarışmaya katılan Selma İsot birinci olurken, Artvin’den Ebru Uzun ikinci, Hilal Şahin’de üçüncü oldu. Koşu sonrası dereceye giren sporcular Vali Ömer Doğanay ile Belediye Başkan Mehmet Kocatepe tarafından, kupa, madalya ve altınla ödüllendirildi.
 
Artvin Valisi Ömer Doğanay, Cumhuriyet Bayramı’nın kentte dolu dolu kutlandığını söyledi.
Doğanay, “ Cumhuriyeti iyi anlayın. Devletin, milletin ne olduğunu iyi kavrayın. Bu kavramlara sahip çıkın. Kendinizi öyle yetiştirin ki dünya çapında başarılı insanlar olur. Devlet olarak sizlerden bunu bekliyoruz. Hem eğlenin, hem oynayın, hem de okuyun. Cehaletin canına okuyun” diye konuştu.
 
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ise organizasyonun yapılmasında emeği olan Atletizm Federasyonu’na teşekkür edere, “Buraya uluslararası alanlarda derece yapmış sporcular gönderdiler. Bu yarışlar ilimizde ilk kez düzenleniyor. Önümüzdeki yıl burada bir Türkiye Şampiyonası, bir sonraki yılda inşallah uluslararası Artvin dağ koşunu bu şehirde yapacağız.” dedi.
 
Koşu sonrası Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Ekin Uzunlar konseriyle sona erdi.

Bu haber 330 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : avbm

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com