12.10.2018
CHP´de yapılan kamuoyu anket sonuçlarına göre önde olan adayların isimleri Artvin kamuoyu ile paylaşıldı. İl Başkanı Ahmet Biber, yaptığı açıklamada;"31 Mart 2019 Yerel Seçimleri için 4 ilçe ve merkez de kamuoyu anket yapıldı.

 Bize ulaşan sonuçlara göre ankette önde çıkan isimler Artvin  Merkez´de 

Demirhan Elçin, 
Arhavi´de Vasfi Kurdoğlu, 
Hopa´da Turgay Güngör, 
Şavşat´ta Nihat Acar ,
Murgul´da Erkan Şeyhoğlu oldu."dedi.
......
PARTİLERİN EN SANCILI EN ZOR DÖNEMİ ADAY ADAYLAR ARASINDA ADAY BELİRLEMEDE YAŞANIYOR!
 
Partilerin en sancılı ve en zor dönemi aday adaylar arasında aday belirlemede yaşanıyor. CHP tam da bu sancılı ve zor dönemi yaşıyor. Kimi ilçelerde kamuoyu anket yoklaması, kimi yerde özellikle belediye başkanlıkları olan ilçelerde genel merkez inisiyatifi, uygulanacak.
 
KAMUOYU ANKETİ YETERLİ SAYILMAYAN İLÇELERDE
 
Kamuoyu yoklamasının yeterli sayılacağı ilçeler olabileceği gibi itiraz edilip başka bir yöntem özellikle de ön seçim yapılma olasılığı çok fazla... Bu durumda Genel Merkez sizi dinlemiyorum, biz hangi adayı belirlediysek ona oy verin" diyebilir mi? Yoksa seçmen, parti üyelerimizin de görüşü bizim için demokrasi için çok kıymetlidir. Sandık koyar, çıkan adaya herkes saygı duyar ve adayımızı belli ederiz mi diyecek. Bunu da önümüzdeki günlerde göreceğiz.
 
BAZI YERLERDE ÖN SEÇİME İHTİYAÇ DUYULABİLİR
 
Artvin´de 4 ilçe ve merkezd e uygulanan anket sonuçları ile ilgili görüşler, yorumlar ortaya çıktıktan sonra bu sonuca saygı duyan yeterli bulan ilçe yada merkezde çıkan sonuç kabul görmüş olacak. şayet itiraz olursa orada farklı yöntemlerin uygulanacağı, bunun içinde bazı yerlerde önseçiminde dahil olduğu belirtiliyor.
 
CHP BELEDİYELERİ OLAN KEMALPAŞA VE ARDANUÇ´TA 
GENEL MERKEZ İNİSİYATİFİ UYGULANABİLİR
 
Artvin´de CHP Belediyesi olan 2 ilçeye anket uygulanmadı. 
Bu ilçelerin kararını Genel Merkez insiyatifi belirleyecek.
Kemalpaşa´da Belediye Başkanı Ergül Akçiçek yeniden aday olurken. Ali Altunkaya´da aday adaylığını açıkladı. Ardanuç´ta ise Belediye Başkanı Yıldırım Demir ve CHP İlçe Başkanı Mesut Aksakal aday adaylığını açıklamıştı.
 
BORÇKA TEK ADAYLA ÇIKIYOR
SORUNU OLMAYAN TEK İLÇE
 
Borçka´da tek aday olduğu için 31 Mart 2019 Yerel Seçimlere gidilecek aday YSK´nın resmi seçim takviminin açıklanmasının ardından memuriyetinden istifa ettikten sonra adı açıklanacak.

 

Bu haber 634 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com