08.10.2018
HOPAPORT Koordinatör Liman Başkanlığı Tarafından ISPS Denetiminde

 HOPAPORT ISPS denetimi kapsamında güvenlik planı ve güvenlik sertifikaları kapsamındalLiman sahasında bulunan bütün terminallerde planlı kurallara uyulup-uyulmadığı, koordinatör liman başkanlığı olan Trabzon Liman Başkanlığı uzmanları tarafından denetlendi.

HOPAPORT ISPS denetimleri kapsamında yeni hizmete açılacak olan LPG Terminalinde yapılan kontroller ardından tank terminali, tahıl ve çimento terminallerinde kurallara uyulup uyulmadığı kontrol edildi.
Denetimlerde HOPAPORT güvenlik danışman firmasıTEPE Savunma Yöneticisi Bilgin Çaşkurlu ’da denetim uzmanlarına yapılan çalışmalar hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.
 
Liman sahasında yapılan kontrollerin ardından Liman Toplantı Salonu’nda Trabzon Liman Başkanlığı Denizcilik uzmanları Ali Değirmenci ve Selda Öztürk, HOPAPORT Güvenlik Danışman firması TEPE Savunma yöneticisi Bilgin Çaşkurlu, HOPAPORT ISPS Sorumlularından Kılavuz Kaptan Erol Yıldırım ve İSG Uzmanı Emine Gümüşkaya, Güvenlik Amir Hüseyin Yalçın, Güvenlik Amiri Yardımcısı Olgun Kamış ile yapılan çalışmaların değerlendirmesi yapıldı. Toplantıda Liman Güvenlik plan ve planın Liman sahasında uygulanmasının denetimi yapıldı.
 
ÖZER “HOPAPORT TÜM EĞİTİMLERİNİ PROGRAM DAHİLİNDE YERİNE GETİRMİŞTİR”
 
HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer ISPS denetimi hakkında verdiği bilgide “Bilindiği gibi ISPS tüm limanlarda Güvenlik Planı ve Liman sahasında 5 yıl süre ile uyulması gereken kuralları belirleyen bir denetim sürecidir. Biz 5 yıllık sürenin her yılında ayrı ayrı denetimlerden başarıyla geçtik. 2019’de sona erecek 5 yıllık sürecin son denetiminden de bugün itibariyle geçmiş bulunuyoruz.
 
2019 yılında yeniden bir 5 yıllık ISPS denetim süreci başlayacaktır. Bizler HOPAPORT olarak gerek idari çalışanlarımız, gerek se saha da çalışan personelimize verilmesi gerekli tüm eğitimleri zamanını geçirmeden bu 5 yıllık süre içinde verdik ve bu konuda gösterdiğimiz başarılardan dolayı da tüm sertifikalarımızı almış bulunuyoruz.
 
HOPAPORT olarak her türlü olası tehlikeye karşı tüm planlarımızı, görevlendirmelerimizi yaparak her zaman hazır bir limanız” diye konuştu.

 

Bu haber 346 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : HAYATİ AKBAŞ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com