07.10.2018
İYİ Parti Artvin İl Başkanı Necat Kaşıkçı, İyi Parti Genel Başkan Meral Akşener’in evinin önünde yapılan eylemi kınadı. Türkiye’nin zor dönemden geçtiğini, bu dönemde siyasi liderlerin ağzından çıkanlara dikkat etmesi gerektiğine vurgu yaptı.

 Başkan Kaşıkçı;  “Önce bir anne sonra da bir hanımefendi olması itibarı ile özgür ve demokratik bir ülke olan Türkiye Cumhuriyeti´nin her bir yurttaşı gibi can ve mal güvenliği,  büyük Türk Devletine emanet olan Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’e ve ailesinin değerli mensuplarına yönelik ikamet ettikleri evlerinin önünde yapılan menfur eylemi kınıyorum.

Siyaset dilinin yegâne çözüm olduğu demokratik rejimlerde bu tip hukuksuzlukların tekrarlanmamasını diliyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Sosyal, Demokratik ve Hukuk devletidir. Türk siyasetinde yer alanlar, bu bilinçle hareket etmek ve söylemlerini buna göre oluşturma mecburiyetleri vardır.
Kaldı ki; Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener, son yıllarda Türk siyasetinin en zor döneminde ortaya çıkarak, devletimiz için, milletimiz için siyasete girmiş çok değerli bir insan, anne ve hanımefendidir. Bundan dolayı kendisine yapılan bu eylemi derin bir üzüntüyle karşılamakla birilikte kınıyor, bir daha böyle olayların olmaması için liderlerin sorumlu davranmalarını diliyorum.”dedi.

Bu haber 506 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : SAMİ ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com