04.10.2018
Yusufeli Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Öğrenci Grubu Konya’da yapılan Doğumunun 100. Yılında Tarık BUĞRA Yazar Okumaları Paneli’ne katıldı.

 Yusufeli Belediyesi ve Yusufeli ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün desteklediği Yusufeli Anadolu Mektebi Yazar Okumaları Öğrenci Grubu Konya’da yapılan Doğumunun 100. Yılında Tarık Buğra programına katılım sağladı. Yaklaşık iki aydır devam eden Anadolu Mektebi Yusufeli Belediyesi Sosyal ve Kültürel İşler Müdürlüğü adına Taner Atıcı’nın koordinesinde Yusufeli Şehit Dursun Acar Anadolu İmamhatip Lisesi Edebiyat Öğretmeni Murat GÜNER, Yusufeli Çok Programlı Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmeni Ahmet Kılıç ve Yusufeli Kınalıçam Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Mustafa Akın Alkan’ın gözetiminde 15 öğrenciyle devam etmektedir. Bu okumalar neticesinde 6 öğrenci eylül ayının 24 ile 28 arasında yapılan doğumunun 100. Yılında Tarık Buğra konulu panel için yazarın memleketi olan Konya’ya gitti. Panel boyunca 11 ilden gelen öğrenciler birçok yazar ve akademisyenle tanışma ve sohbet etme imkânı yakaladı. Aynı zamanda öğrenciler merhum Tarık Buğra’nın eşi Hatice Buğra ile e bir araya gelerek sohbet etme imkânı yakaladı.

‘Anadolu Mektebi Yazar Okumaları’ projesinin hamiliğini yapan eski bakanlarımızdan Prof. Dr. Sami Güçlü’de Yusufeli’nden gelen öğrencilerle özel olarak ilgilendi. Güçlü, “Yusufeli gibi bir ilçede Anadolu Mektebi’nin faaliyet göstermesi öğrencilerimiz için büyük bir şans, sizlerin mektebimizde başarılı olacağınıza eminim. Ayrıca sizlere bu fırsatı sağlayan ve sizleri destekleyen Yusufeli Belediyesi’ne ve Milli eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür ediyorum.” dedi. Programa katılan öğrenciler Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen arkadaş gruplarıyla iletişim kurdukları gibi Tarık Buğra’nın eserleri ve yazar kişiliğiyle ilgili de sunularda bulundular.
 
ANADOLU MEKTEBİ YAZAR OKUMALARI
 
Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkan, Türk kültür ve medeniyetinin gelişmesine katkı sunmuş yazarların tüm eserlerinin ve yazar hakkında yazılmış seçkin eserlerin okumasını, okunan her eser hakkında değerlendirme yazısı yazılmasını, eserlerin en az yarısı okunduktan sonra bir konu seçilmesini, seçilen konuda bir konuşma metni hazırlanmasını, düzenlenen panel programlarında hazırlanan metnin sunulmasını amaçlayan bir yazar okuma faaliyetidir.
Öğrencilerimiz yıl boyunca okumalarına devam ederek, okumaları neticesinde birçok şehirde panelist olma imkânı yakalayacaktır.

Bu haber 549 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : yusufeli.bel.tr

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com