01.10.2018
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, İtfaiye personeliyle yeni itfaiye hizmet binasında bir araya gelerek “İtfaiye Haftası” ve “İtfaiye Teşkilatı’nın” kuruluşun 304. Yılını kutladı.

 İtfaiye Haftası ve İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 304. Yılı nedeniyle, itfaiye personeli ile yeni itfaiye binasında düzenlen kahvaltı programında bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve Başkan Yardımcısı Zafer İnce burada istişare toplantısı gerçekleştirdikten sonra zabıta eskortluğunda itfaiye araçlarıyla birlikte farkındalık oluşturmak ve İtfaiyeciler haftasını kutlamak için şehir turu attılar.

Kahvaltı sonrası açıklamada bulunan Başkan Kocatepe: “Bölgemizin en başarılı itfaiyesiyle farkındalık yaratmak için itfaiye çalışanlarımızla bir program yaptık. Program kapsamında itfaiye personelimizle kahvaltıda bir araya gelerek itfaiyemizin geleceğini sorunlarını ve geldiği nokta hakkında istişare toplantısı yaptık. Programın devamında şehrin tamamını, kara gün dostu itfaiyecilerimizle İtfaiye haftasının304. Yılını kutlama kapsamında sirenler eşliğinde yaklaşık yarım saatlik bir şehir turu atarak farkındalık yarattık.
 
ARTVİN BELEDİYESİ OLARAK BÖLGENİN EN DONANIMLI İTFAİYE BİRİMİNİ OLUŞTURDUK
 
İtfaiye,  insanlığın en zor zamanlarında ateşle imtihan edildiği zaman onların yanına koşan önemli bir kurum. Belediyelerde itfaiye ekipleriyle topluma en hassas noktada hizmet veriyor. Artvin itfaiyemizde gerek şehir merkezinde ki gerek ilçelerimizde ki yangınlarda hem nitelikli iş gücü hem zamana karşı olan hızlı müdahalesi ve her an hazır oluşu ile Artvin Belediyemizin gurur kaynağı sadece Artvin’de değil çevre illerde de parmakla gösterilen itfaiye olduğumuz için mutluyuz.
 
Yıllardır Artvin’imiz de yer bulamayan itfaiyemiz şimdi yıldızlı otel konforunda tam teşekküllü itfaiye binasına kavuştu makine teçhizat konusunda da her geçen gün artıyor. Biliyorsunuz AFAD artık trafik kazalarında çekiliyor. Trafiğe yönelikte yeni bir yapılanma içerisindeyiz daha zor imtihanlara karşı hazır olmaya çalışıyoruz. İtfaiyeci mesai arkadaşlarımın günlerini kutluyorum kazasın belasız bir yıl diliyorum.” dedi.

Bu haber 590 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : FATİH TÜYSÜZ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com