13.09.2018
Artvin’in güncel olarak en büyük sorunudur Artvin. Artvin hep aynı kalırken araç sayısının her geçen artması, aktif cadde sayısının 3’ten 2’ye düşmesi, Milli Eğitimin arkasındaki alana pazar yerinin inşa edilmesi, 1997’lerde inşa edilen Artvin’in tek otoparkının yetersiz kalmasıyla araç sahipleri araçlarına park edecek yer bulamıyor.

 Yeni yapılan tek yönlü şehre giriş yolunun Atapark bölümünde dolmuş durağı indi bindi yerinin yanında içe doğru geçecek araçlar için yol var. Ancak bu yol maalesef araçlar park ettiği için kullanılamaz hale geliyor. Belediye’nin yanında aynı hizada bulunan işyerleri ve evleri olanlar araçlarıyla o tarafa doğru geçemiyor.

PARK YAPILMAMASI GEREKEN YER DE PARK EDİLİYOR!
Park yapılmayacak yere park yapanların uyarılmaması ve gereken hassasiyetin gösterilmemesinden dolayı bu durumun yaşandığını savunan mağdur vatandaşlar;” Şimdi biz işyerimize, evimize doğru geçeceğiz ama bu araçlar yolu kapadığı için geçemiyoruz. Hemen yanında dolmuş indi bindi durağı, az ileride araç kapanı, dönerken çok zorluk çekiyoruz.
Orada araçlar nasıl ve neden park ediyor? Hiç düşünmezler mi? Yetkililer bu araçları uyarmalı ve park cezası kesmeli. Buraya park yapılmaz levhası asmalı. Kimsenin böyle bir şeye hakkı yok. Parka geçecekler parka giremiyor. Hele engelli aracıyla falan iseniz yandınız. Yetkilerimizin bu konuda çözüm üretmesini bekliyoruz.” Şeklinde duygularını dile getiriyor.

Bu haber 378 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 1 )
ARTVİN'İN SORUNU
BEN HABERLERİ TAKİP EDEN BİRİSİYİM. OLABİLDİĞİNCE TARAFSIZ YORUM YAZMAYA ÇALIŞIYORUM. FOTOĞRAFTA GÖRÜNEN YER İNDİ-BİNDİ YAPILAN YERİN 5-10 METRE GERİSİDİR. BELEDİYE'YE DOĞRU GİDEN YOLDUR. ÖNCE ONA Bİ AÇIKLIK GETİRELİM. KONUYA GELİNCE HAKLISINIZ. FAKAT BELEDİYE İŞİ BİR YERDE YANLIŞ YAPTI. KÜLTÜR SOKAĞI YAPILDIKTAN SONRA TRAFİĞE KAPATILMAMALIYDI. BUNUN YERİNE CADDE ÜZERİNDE PARK YAPILMASINI ENGELLEYİCİ ÖNLEM ALINMALIYDI. MİLLİ EĞİTİM'İN ARKASINDAKİ YERİN HALK PAZARI OLMASI FİKRİ BENCE YANLIŞ. KÜLTÜR SOKAĞININ SONU OLABİLİRDİ MESELA. ZATEN YOLU KAPATABİLİYORSUN. HAFTANIN 1 GÜNÜ KAPATIRDIN VE BİR SORUN OLMAZDI. AMA ARTVİN HALKINI DA ANLAMAK LAZIM. ŞEHİR ÇOK KÜÇÜK TRAFİK HADDİNDEN FAZLA. SADECE BELEDİYE ZASBITA EKİPLERİNİN BAS BAS BAĞIRIP İŞİN HAVASINA GİRİP TRAFİK POLİSMİYMİŞ GİBİ DAVRANMALARININ ÖNÜNE GEÇİLMELİ. SANIRSIN AMERİKA'DA ŞERİF. ARTVİN ZOR BİR ŞEHİR. HERKESİ ANLAMAK LAZIM. SADECE MUHALİF OLMAKTA YETMİYOR. SORUNLARA ÇÖZÜM BULABİLMEK DE AYRI BİR MARİFET.
ALİ VELİ -- 14.09.2018 09:37
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com