13.09.2018
Yazar, şair, sanatçı ve gazeteci Rasim Yılmaz, ailesiyle birlikte her yıl memleketine gelerek yılın en az 5 ayını burada geçiriyor. Ardanuç Tosunlu Köyü( Usot) halkından olan Rasim Yılmaz’ın eşi Kadriye Yılmaz, yaklaşık 20 gün önce Ankara’ya döndü. Küçük kızı Deniz Yılmaz (Kekül) ise 13 Eylül 2018 Perşembe günü Artvin Terminali’nden Ankara’ya hareket etti.

 Ankara’ya hareket etmeden önce hiç çıkmadığı Atatepe’yi babası Rasim Yılmaz ve gazeteci Sami Özçelik ile ziyaret eden Deniz Yılmaz, muhteşem Atatürk Heykeli’ne ve 65 metre yükseklikte dalgalanan 216 metrekarelik dev Ayyıldız’a hayran kaldı.

 OKULLAR BAŞLYACAĞI İÇİN ERKEN GİDİYORUM
Haftaya okulların başlaması nedeniyle Ankara’ya dönmek zorunda olduğunu söyleyen Deniz Yılmaz, “Babamla annemle ve ablamla her yıl dede, baba topraklarımıza, köyümüze gelir 3-4 ay burada kalırız.   Ben Artvin’i çok seviyorum. Eğer okullar açılmasaydı babamla birlikte 1 ay daha kalırdım. Şimdi babam yalnız kaldı. Annem 20 gün önce ablamla birlikte gitti. Bugün ben dönüyorum.  Yakından hiç görmediğim Dünyanın en büyük Atatürk Heykeli’ni ve buradaki dev bayrağımızı gördüm. Gerçekten çok güzel. Çok duygulandım. Artvin buradan çok daha güzel görünüyor. İyi ki gelmişim.”dedi. Deniz Yılmaz, 15.00 Otobüsü ile Artvin terminalinden Ankara’ya doğru hareket etti.
 EĞER AKSİLİK OLMASA HER YIL MUTLAKA ARTVİN’E GELİRİM
Küçük kızını Ankara’ya yolcu eden Rasim Yılmaz, ben Ankara’da ikamet ediyorum. Bu memleketimi unuttuğum anlamına gelmiyor. Her yıl mutlaka köyüme gelir, bağımıza, bahçemize bakar, 4-5 ayı burada geçirdikten sonra dönerim. Çocuklarım eşim mecburiyetten erken dönüyor, Malum okullar açılıyor. Ben onlardan 1 ay daha fazla kalıyorum. Eşimi ve büyük kızım Sıla’yı 20 gün önce gönderdim. Şimdi Kekül Deniz’i gönderiyorum.
OKULAR AÇILIYOR, TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE,
ÖĞRETMENLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUM
Okullar açılıyor. Ben 2018-2019 Eğitim Öğretim yılında tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize, idarecilerimize ve biz velilere başarılar diliyorum. Biliyorsunuz Artvin Eğitim alanında nam salmış bir ildir. Biz de okuma, öğrenme beşikten mezara kadardır. Okullarda sadece okumayı ve bilgileri öğreniriz. Bizim okumayı sürekli kılan özel şartlarımız var. Coğrafyasından, doğasından tutun da geçmişten gelen misyona kadar birçok nedenlerimiz vardır.
 Son olarak, “Artvin diğer Anadolu kentleri gibi en çok göç veren iller arasında yer alıyor. Bu göçlerin %90’ı zorunlu göçlerdir. İş nedeniyle, eğitim nedeniyle, başka nedenlerle göç ediyoruz. Ancak her yıl mutlaka memlekete gelmemesiz adet değil mecburi görev olarak kabul etmemiz gerekir. Ben tüm hemşerilerimizi mutlaka yılda bir kez köylerine, memleketlerine gelsinler diyorum. Çünkü Artvin dünyanın en güzel doğasıyla, dereleri, yaylaları, dağları, vadileri, insanları ve kültürüyle çok özel bir coğrafyasıdır. Dedi.

Bu haber 758 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com