13.09.2018
Türkiye Basketbol 1. Ligi’nde mücadele edecek olan Artvin Belediyespor anlaşmaya vardığı ABD’li basketbolcular için imza töreni düzenledi.

 Artvin Belediyespor daha önce anlaşmaya vardığı ve geçtiğimiz gün Trabzon Özel İmparial Hastanesi’nde sağlık kontrollerinden geçirdiği ABD’li guard Rick Tarrant ve ABD’li dev forvet Mashall Moses ile Artvin Belediye Başkanlığı makamında Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Belediye Başkan Yardımcısı Erkan Yazan, Genel Menajer Uğur Delikanlı, Artvin Gazeteciler Cemiyet Başkanı Zeki Alkan ve basın mensuplarının katılımıyla gerçekleşen imza töreninde ile 1 yıllık sözleşme imzaladı. 

Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Basketbol Birinci Ligi’nde mücadele edecek Artvin Belediyespor’un alt yapı ve sporcu transferlerinin tamamladığını belirterek takımda ki 12 sporcunun büyük bir kısmının yeni transferlerden oluştuğunu söyledi.
Kocatepe; “Artvin Belediyespor olarak Birinci Lig’e oynamanın gereği neyse onu yerine getiririz demiştik bugün de onun yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Yabancı sporcu arkadaşlarımızın ilimize gelişiyle birlikte transferlerimizi tamamladık.  Takımda 2 Amerika Birleşik Devletleri kökenli oyuncumuz yer alıyor.”dedi.
Kocatepe, iki yabancı sporcunun da Artvin’e hayran kaldığını ve burada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek “ başka ülkelerden gelerek spor yapan insanların burada ki güzellikleri kendi ülkelerinde anlattıkları da işte biz o zaman hedefimize ulaşmış olacağız.” ifadelerine yer verdi.
Mütevazı bir bütçe ile iddialı bir takım kurduklarını belirten Başkan Kocatepe, yenmek ve yenilmekten ziyade bu şehrin mücadeleci ruhunu parkeye yansıtacaklarını söyledi. 
Kocatepe; “ Kulüp yöneticilerimiz iyi bir takım kurmak için gerekli gayreti göstererek titiz bir çalışma yaptılar. Kurduğumuz iddialı takımı önce kupa maçlarında başarı arkasında ligde herkes gibi biz de bir üst lige çıkmayı hedefliyoruz. Güzel maçlar olmasını temenni ediyoruz. Başta kendi takımımız olmak üzere ligde mücadele edecek tüm takımlara başarılar diliyoruz” diye konuştu.
Kocatepe, imza töreni sonrası basketbolcularla İngilizce bir süre sohbet ederek takım ve Artvin hakkında bilgi verdi.

İmza töreni, basketbolcuların yeni formalarıyla Başkan Kocatepe ile birlikte gazetecilere poz vermesiyle sona erdi. 

Bu haber 650 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Fatih TÜYSÜZ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com