11.09.2018
Artvin’de Pitbull cinsi 2 köpeğin sahipleri yanında saldırdığı sokak köpeğine Artvin Belediyesi sahip çıkarak tedavi altına aldı.

 Artvin Merkez’de yaşanan üzücü olay, bazı haber kanallarına whatsapp ihbar hattı üzerinden gönderilen haberde, sahipleri olduğu tahmin edilen ve vatandaşlarında yer aldığı görüntüde iki pitbull cinsi köpeğin bir sokak köpeğine saldırması yer alıyor.

Olayın ekranlarda yayınlanması ardından Artvin Belediyesi veteriner birimi ve hayvan severler sokak köpeğine ulaşmak için arama çalışmaları başlattı. Belediye Veteriner Hekimi Ahmet Tuncer İskender ile Haydiko temsilcileri görüntüleri inceleyerek olay yerini tespit etmeleri üzere hayvanı Çayağzı Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde yol kenarında buldu.
Yapılan ilk muayenede hayvanın her hangi bir yerinde fiziksel yaralanmanın olmadığını tespit eden Veteriner hekim, Haybulans ile Artvin Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde transfer etti.
Psikoloji travma yaşayan köpeğin rehabiletesi ardından doğal yaşam alanına bırakılacağı öğrenildi.  
Artvin Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi.
“Sahipleri tarafından iki pitbull cinsi köpeğin sokak köpeğine saldırtmasına ilişkin görüntülerin 153 ihbar hattı ve Beyaz Masa birimimize her hangi bir şikâyetin gelmemesi nedeniyle bu üzücü olayı haber bültenlerinden öğrenmiş bulunmaktayız.
Olayı öğrendiğimiz andan itibaren vakanın yeri belli olmadığından dolayı veteriner ekiplerimizce video görüntüleri incelenerek olay yerini tespit edilerek Çayağzı Mahallesi Fevzi Çakmak Caddesi’nde saldırıya uğrayan sokak köpeği bulunmuştur. Yapılan ilk muayene de köpekte herhangi bir fiziksel yaralanmanın olmadığı tespit edilerek rehabilite edilmek üzere Artvin Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’ne Haybulans ile transfer edilmiştir. Hayvanın psikolojik travması atlatması için rehabilite çalışmaları başlanarak sağlığına kavuşması sonrasında doğal yaşam ortamına bırakılacaktır.
Bu elim olay sonrası polis tarafından da soruşturulmaya başlanmıştır.”

 

Bu haber 454 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Fatih TÜYSÜZ

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com