11.09.2018
Artvin’de Masterler Futbol Takımı kuruldu. Masterler Veteran Federasyonu’na kayıtlı resmi olarak kurulan Veteranlar Ligi Ekim ayında başlayacak. Artvin’i Veteranlar Ligi’nde temsil edecek tek takım olma özelliği taşıyan yeni kurulan takımın antrenörlüğünü Ahmet Külünk ve Sezgin Uluköy yapacak. Türkiye masterler, Veteranlar Ligi’nde Artvin’i temsil edecek olan takımın yeni kurulmasından olayı bazı araç gereçleri için sponsor desteği aranıyor. Oldukça mütevazi bir bütçe ile bir sezonu geçirebilme imkanları bulunan lig ile Artvin farklı bir dalda temsil edilecek.

 Artvin ve Artvin dışında 2 milyona yakın Artvinlinin yaşadığı gerçeği göz önüne alındığında acil ihtiyaç duyulan malzemelerin kolayca temin edileceği ve bunu Artvin yürekli, Artvin sevdalısı hayırseverlerin karşılayacağı belirtiliyor.

VETERANLAR LİGİ RESMİ FEDERASYONU OLAN RESMİ STATÜSÜ OLAN FUTBOL DALIDIR.
Artvin’i başarıyla temsil etmek için yola çıkan Veteranlar Futbol Takımı’nın Artvin sporuna farklı bir anlam katacağına inandığını söyleyen Futbol antrenörü Sezgin Uluköy;” Artvin’de masterler, Veteranlar Futbol takımını kurduk. Veteranlar Ligi resmi federasyonu olan resmi statüsü olan futbol dalıdır. Her il takımını oluşturdu. Bu bağlamda biz Artvin olarak takımımızı kurduk. Artvin’e hayırlı uğurlu olsun.
Değerli Artvin ve futbol dostları; Yeni bir takım kuruluyor. Doğal olarak bazı ihtiyaçlarımız olacaktır. Bu konuda Artvin’in yetiştirdiği değerli büyüklerimizden, hayırsever işadamlarımızdan, spora gönül veren önemli değerlerimizden yardım talep ediyoruz. Süper Lig’de şampiyonluğa oynayan takımların yönetiminde Artvinliler var. Süper Lig’de futbol oynayan futbolcularımız var, Geçmişte futbol oynayan çok değerli Artvin yürekli futbol otoriterleri var. Biz bu değerlerimizden, spora gönül veren arkadaşlarımızdan maddi manevi destek bekliyoruz. “dedi.
TÜRKİYE VETERANLAR FUTBOL LİGİ´NDE 2018-2019 SEZONU, EKİM AYINDA BAŞLAYACAK.
40 yaş üstü profesyonel ve amatör futbolcuların bir numaralı buluşma noktası olan Türkiye Veteranlar Futbol Ligi´nde 2018-2019 sezonunun başlangıç tarihi belli oldu. Bölgelerde oluşturulacak gruplarda normal sezon müsabakaları Ekim ayı içerisinde başlayacak. Normal sezon sonunda ise gruplarda dereceye giren takımların katılacağı Türkiye Finalleri´nin ise Nisan ayının son haftası yapılacak.
Türkiye´nin yedi bölgesinde oynatılması hedeflenen lig, 40 yaş üstü futbolcuları tek bir çatı altında toplar. Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği´nin (FIFA) yürürlükte olan uluslararası futbol oyun kurallarının geçerli olduğu, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından uygulanan statü ve talimatların ligin yapısına göre modernize edilerek uygulandığı bir ligdir.
´Doğru, dürüst ve adaletli´ bir lig anlayışıyla yola çıkan Türkiye Veteranlar Futbol Ligi, kendine model olarak İngiltere Premier Lig´i almaktadır. Veteranlar Futbol Ligi, Türkiye Futbol Federasyonu´nun usul ve esasları çerçevesinde, Lig Yönetimi tarafından yönetilir.
TÜRK FUTBOLU YENİ BİR LİGE KAVUŞTU…
Alanında uzman ve profesyonel bir ekip, 40 yaş ve üzeri futbolcuların forma giyeceği Türkiye Veteranlar Futbol Ligi’ni hayata geçirdi. Türkiye’nin 7 bölgesinde oynanacak lig maçları Ekim 2017’de başladı.
Türkiye’de bir süredir özel maçlar ve turnuvalarla devam eden Veteranlar futbol organizasyonları resmi bir çatı altında birleşip lig oluyor. Ekim ayında başlayacak olan sezon öncesi, ligi yönetecek Lig Yönetimi belirlendi. İngiltere Premier Ligi örneğinde olduğu gibi Türkiye Veteranlar Futbol Ligi direkt Ulusal Futbol Federasyonu (TFF) tarafından değil lig yönetimi tarafından idare edilecek.
Lig Yönetimi ligin koordinasyonunu sağlarken, danışma, disiplin, denetleme gibi kurullar da kulüp temsilcilerinden oluşacak.
TÜRKİYE KARMASI DA OLACAK
Türkiye Veteranlar Futbol Ligi’nde mücadele edecek takımlarda forma giyen oyuncuların yer alacağı Türkiye Karması da oluşturulacak. Kariyerli ve profesyonel bir ekibin yönetiminde olacak Türkiye Karması, bölgelerde forma giyen takımları ve oyuncuları kaynaştırmak, dostluk ve arkadaşlıklarını pekiştirmek amacıyla ulusal ve uluslararası kupalara katılacak.
FIFA KURALLARI GEÇERLİ
FIFA’nın kurallarının geçerliği olduğu ligde tüm futbolculara lisans çıkartılacak. Takımlardan dernek ya da şirket olma şartı aranmayacak. Katılım bedelini yatırdıktan sonra belirlenen kuralları yerine getirecek her takım, Türkiye Veteranlar Futbol Ligi’nde mücadele edebilecek.
KİMLER OYNAYABİLİR?
Türkiye Veteranlar Futbol Ligi’nde takımlar, 40 yaş üstü futbolculardan oluşacak. Tek istisna kalecilerde… Kalecilerin yaşı 30’a kadar inebilecek.
VERİLER TUTULACAK
Lig Yönetimi tarafından hazırlanan internet sitesi www.veteranlarligi.com üzerinde tüm takımların, futbolcuların ve oynanacak maçların verileri tutularak istatistiki bilgiler şeklinde herkesin paylaşımına açılacak.

Bu haber 469 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com