11.09.2018
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 8 Eylül Cumartesi günü Yusufeli Barajı inşaatı ve ilçenin yeni yerleşim yerini ziyaret etti.

 Yusufeli Barajı inşaatı ve Yusufeli yeni yerleşim yerini helikopterle havadan inceleyen bakanlar Hasanağa Mahallesi futbol sahasına iniş yaptılar. Çok sayıda Yusufelili ve yetkili tarafından karşılanan bakanlar karayolu ile Yusufeli Barajı şantiye alanına hareket ettiler.

Yusufeli Barajı Şantiyesi’nde yapılan ziyarette, DSİ Genel Müdürü Mevlüt Aydın verdiği brifingde, baraj inşaatında gelinen son durumunu, Yusufeli Barajı’nın yüzde altmış nispetinde yapıldığını ve gövde betonunun seri şekilde devam ettiğini söyledi. Aydın, kamulaştırmada fiziki gerçekleşmenin yüzde 65 olduğunu ancak ekonomik gerçekleşmenin yüzde on dört seviyesinde olduğunu, Yusufeli yeni yerleşim yeri altyapı düzleştirmesinin ikinci ihalesi de bitmek üzere üçüncü ihaleyle ve bir kısım düzleştirmeyle birlikte de su kanalizasyon yol kaplama gibi kalemlerde ihale edileceğini ifade etti. Üst yapı olarak konut yapımına başlandığı yeni yapılacak ihalelerinde takviminin hazır olduğunu, köy yerleşim yerleri konularının da anlatıldığı brifing sonrası heyet Yusufeli Barajı gövde inşaatında incelemelerde bulundular.
Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin; ziyaretin anısına Bakanlara Yusufeli Kilim Seccadesi hediye etti. Aytekin, Bakanların ziyaretinden dolayı memnuniyetini ifade ederken her iki bakana da projelerle ilgili sorunlar ve çözümlerini hazırladığı dosyalarları aktarma imkânı da bulduğunu söyledi.
 

Bu haber 366 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com