09.09.2018
Artvin’de meydana gelen trafik kazası “Allah sakladı dedirtti. 2 kişinin hafif yaralandığı kazada araç ise pert oldu.

 Çamlık Mahallesi’nde 8 Eylül 2018 Cumartesi günü saat 18.00 sularında. Kolorta Mezarlığı’nın altında, Atanoğlu Mezarlığı’nın arasında, Kafkasör yolunda meydana gelen kazada, sürücü ve yanındaki arkadaşı dar yoldan Çamlık Mahallesi, Atmaca yönüne doğru çıkarken 5 metrelik uçurumdan alt yola düştü.

Aracın ters düştüğü kazayı görenler bu araçtan insanın sağ çıkamayacağı kanısına vardı. Aracın tavanının tabana yapıştığı kazada mucize eseri sürücü ve yanındaki arkadaşının burnu bile kanamadı. Kendi imkân ve çabalarıyla araçtan çıkan M.Y. ve E.G, tedbir amaçlı hastaneye gönderildi.
POLİS İTFAİYE VE AFAD KAZA YERİNE GELDİ
Kazanın ardından olay yerine gelen, polis, İtfaiye ve AFAD burada önlem aldı. Araç ters döndüğü için benzin sızdırdığından dolayı polis araca kimseyi yaklaştırmadı ve sigara içmemeleri için kaza yerine gelenleri uyardı. Kaza yerine gelerek geçmiş olsun dileklerinde bulunan CHP Merkez İlçe Başkanı Cüneyt Öztürk," Bu kazada hafif yaralı şeklinde kurtulmak bir mucizedir. Araç ters döndüğü için tavanı tabana yapışmış. Şimdi bu yola baktığımızda dar ve bariyersiz yani korumasız. Buna benzer kaza çevre yolunda oldu. 
Ne yazık ki o kazayı yapan bu kadar şanslı değildi. Olay yerinde öldü. Bunun üzerine o yol da bariyer çalışması yaptırdık. Ben o zaman görevdeydim. Şimdi burada da aynı durum var. Bir şeyi yapmak için ille can ve mal kaybı olmasını beklemeyelim. Belediye ve ilgili kurum ve yetkililer burasıyla ilgili çalışma başlatırsa başka kazaların yaşanmasına engel olmuş olur. “dedi.
KAZA DAR VE BARİYERSİZ YOLDA MEYDANA GELDİ
Kazanın dar ve bariyersiz bir yerde meydana gelmesinden dolayı bunun ne ilk ne de son kaza olacağını anlatan mahalle sakinleri,” Güneşli Sitesi yolunda bir kaza yaşandı. Kazanın olduğu yol, dar ve bariyersizdir. Yani burada başka kazalarda olacak. Bu yolun duvar yapılarak genişletilmesi ve akabinde bariyer konmasıyla bu tehlike ortadan kaldırılabilir. Hiçbir şey insan hayatından daha kıymetli değildir. Bugünkü kaza çok ucuza atlatıldı. Aslında buna mucize demek lazım. Aracın tavanı yere yapışmış durumda. Ya bu gençlere bir şey olsaydı.
YETKİLİLERİN BURAYA ACİL DUVAR ÇEKİP YOLU GENİŞLETMESİ VE BARiYER KOYMASI GEREKİYOR
Bu nedenle belediyenin bu kör ve kara noktaya duvar çekmesi ve bariyer yapması acil ihtiyaçtır, İhtiyaçtan da öte zorunluluktur. Yerel yöneticilerimizden bu konuda acilen bir proje hazırlayarak en kısa sürede hayata geçirmelerini istiyoruz.
BURADAN DÜŞEN ARAÇ ALT YOLA BAŞKA ARACA 
VEYA İNSANLARIN ÜSTÜNE DE DÜŞEBİLİR!
Buradan düşen araç ya başka bir aracın üstüne düşseydi, ya buradan geçen insanların üstüne düşseydi? Sorumlusu kim olacaktı. Önce tedbir alınır. Sonra biz yaptık, yine kaza oldu dersiniz. Ama bu haliyle zaten orası yayalar için bile sıkıntılı. Bir araca yol vermek için yoldan çıksanız sizin de düşme riskiniz çıkar. Korumasız ve dar bir yer,” şeklinde duygularını dile getirdi.

Bu haber 1324 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : Sami ÖZÇELİK

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com