09.09.2018
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, yapılan yatırımları ve Artvin Merkez’e yapılacak olan yeni giriş köprüsünü yerinde incelemek için geldiği Artvin’de, Artvin Belediyesini ziyaret etti.

 Bakan Turhan’ı, Belediye Başkanlığı önünde Başkan Kocatepe, Başkan Yardımcıları Aydemir Akköy, Zafer İnce, birim amirleri ve zabıta ekipleri karşıladı.

Ziyarette Artvin Valisi Ömer Doğanay, Milletvekili Av. Erkan Balta, Eski Milletvekili Dr. İsrafil Kışla, İl Başkan Yardımcısı Turgut Sarı, Merkez İlçe Başkanı Sevim Cicioğlu ile bakanlık yetkilileri de hazır bulundular.

Ziyarette Başkan Kocatepe belediyenin icraatlarını anlatan kitapçığı Bakan Turhan’a sundu. Bakan Cahit Turhan, icraatları detaylıca inceledi. Ayrıca Başkan Kocatepe, Artvin’in önemli projelerinden biri olan şehir girişine duble köprü projesini de Bakan Cahit Turhan’a göstererek desteklerini beklediklerini ifade etti.
Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek göreve geldiği günden itibaren ilk belediye ziyaretini Artvin Belediyesine gerçekleştirdiği içinde ayrıca mutlu olduğunu söyledi.
Başkan Kocatepe; “Sayın Bakanım ulaşım noktasında çok hizmetlerin yapıldığı ve daha çok ihtiyaçların olduğu ilimize hoş geldiniz. Şehrimizin bundan sonra ki işlerinin kilitlendiği nokta alt yapı ve ulaşım. Bakanlığımızla bundan sonra daha çok birlikte çalışarak destek alacağımız bir bakanlık oldu. Bölge Müdürlüğüyle ortak yürüttüğümüz şehre giriş köprüsü projesinin çok kısa sürede başlamasını talep ediyoruz. İsmet Acar Bulvarı ile Dr. Kadir Topbaş Bulvarı kavşağında üst geçit projemiz de hazırlanıyor. Borçka’dan gelişte şehrimizin girişini Ormanlı Köyü üzerinden 12 km’ lik yolla yapılması için projeler yapılmış ihale aşamasında olduğunu biliyoruz. Kısaca birçok proje hayata geçme aşamasında. Artvin’in geleceği ulaşım ve alt yapıya bağlı olarak turizm’de diye biliriz. Hizmet alanınızın zirve yaptığı kente hoş geldiniz”dedi.
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ise, Yusufeli Baraj Şantiyesi’nde başlayan Artvin ziyaretinde yapılan yatırımları yerinde görme fırsatı bulduğunu ifade ederek kentin daha çok gelişmesi ve yaşayan vatandaşların hayat standartlarının yükselmesi için bakanlık olarak gerekli desteği sağlayacaklarını söyledi.
Bakan Turhan; “ Burada söylediğimiz hiç bir şey sözde kalmayacak. İktidarımızın en önemli özelliklerinden biri fazla söze gerek yok icraat yapma zamanıdır. Artvin’de yapılacak yatırımlar ağırlıklı olarak Artvin’de yaşayan insanlardan ziyade ülke genelinde yaşayan insanlara hizmet edecek. Artvin’in genelinde özellikle eğitim, sağlık, enerji, tarım ve turizm alanında da yatırımlarımızı devam ettireceğiz. Artvin’i turizm kenti haline getirmek için gerek altyapı yatırımları gerekse turizm yatırımlarını teşvik edici tedbirleri almak görevimizdir.
Bu konular üzerinde Belediye Başkanımızla Artvin’in giriş köprüsünün değiştirilmesi yeniden yapılması konusunda görüştük. Şehre gidiş geliş olacak şekilde duble bir köprü yapımı için bizde projeyi tamamlayıp yatırım programına teklif eder en kısa zamanda inşaatına başlarız.” dedi.
Açıklamaların ardından Mehmet Cahit Turhan, belediyenin ziyaret defterine notunu yazdı.
Konuşmaların ardından Başkan Kocatepe, Bakan Turhan’a Artvin Belediyesi Engelsiz Yaşam Kültür Merkezi tarafından yapılan içerisinde Allah Lafzı yazılan tablo hediye etti.
 Ziyaret hediye takdiminin ardından son buldu. 

Bu haber 438 kez okundu.

Yazan :
Kaynak : artvin beltr

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56
E-Posta: radyo08@hotmail.com