03.08.2018
ARTVİN EKOLOJİK ULTRA MARATON YARIŞINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK Artvin Belediyesinin katkılarıyla, bu yıl 3-5 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek olan ikici Ekolojik Ultra Trail yarışları Borçka Karagöl ve Macahel bölgesinde yapılacak.

 Borçka Karagöl ve Macahel bölgesinde yapılacak olan Ekolojik Ultra Trail yarışları 100 km, 63 km ve 22 km olmak üzere 3 parkurdan oluşacak.

100 km – 63 km den oluşan parkur Borçka Karagöl’den başlayarak   Karçal Dağı zirvesine buradan  Maçahel bölgesine giderek Karagöle dönülmesiyle parkur son bulacak.  
22 km’lik parkur ise Karagöl’den başlayan Karçal dağı eteklerinde bulunan Yıldız Gölüne oradan da  Heba ve Beyazsu yaylalarının yer aldığı parkurda ekolojik ultra trail koşusu yapacaklar.
Artvin’de yapılacak olan ultra maratonda koşulacak parkurlar şimdiye kadar yapılan tüm yarışlardan daha zengin, farklı coğrafik ve kültürel tarihi yerlere sahip. Dünyada sayılı ve Türkiye’de tek biyosfer rezerv alanı olan Maçahel Vadisinden geçen muhteşem bir parkur.
 Ultra Maraton hakkında konuşma yapan Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, Artvin’in böyle organizasyonlara ev sahipliği yapmasından ötürü gurur duyduklarını belirterek şunları söyledi:
“Artvin spor kenti olma yolunda hızla ilerliyor şimdi de şehrimizde 2 gün sürecek Ultra Maratona ev sahipliği yapacağından dolayı mutluyuz. Bu ekstrem spor Göllerden karlı dağ zirvelerine oradan da temiz havası bulunan yaylalara düzlüklere sahip olan Dünyada sayılı ve Türkiye’de tek biyosfer rezerv alanı Maçahel Vadisinde gerçekleşecek. Bu zorlu koşuda yarışacak sporcularımıza başarılar dilerim.” dedi. 

Bu haber 354 kez okundu.

Yazan :
Kaynak :

Bu Habere Yapılan Yorumlar ( 0 )
www.08haber.com
Anasayfa - Künye - Foto Galeri - Rehber - Üyelik - Ziyaretçi Defteri - BizeYazın - İletişim - Webtv - 08 Röportaj - Haber Slayt - Güncel - Politika - Eğitim - Röportaj - Yaşam - Sağlık - Magazin - Spor - Kültür - Sanat - Çevre - Ekonomi - Teknoloji - 08Tv Canlı Yayın
Copyright © 2009 Tüm Hakları Saklıdır. [All Rights Reserved] 08 Radyo Televizyon Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'ye aittir.
Dere Mah. Halitpaşa Cad. No:45/2 - ARTVıN - Telefon: (466) 212 68 56 - 212 70 71
E-Posta: radyo08@hotmail.com